DGS Hazırlık Kursu

Eğitim Süresi

Toplam 200 Saat

99 saat Matematik
44 saat Geometri
30 saat Türkçe
27 saat Mantık

DGS Hazırlık Kursu

Dikey Geçiş Sınavı; meslek yüksek okulları ile açıköğretim ön lisans programlarından mezun ve başarılı olan öğrencilerin lisans programlarına geçiş yapmalarına olanak tanıyan bir sınavdır.

Dikey Geçiş Sınavı’nı başarı ile tamamlamış olan öğrenciler mezun oldukları alana uygun olan lisans bölümlerinden birinde eğitimlerini lisans düzeyine taşırlar.

ÖSYM tarafından yapılan bu sınav; 60 sayısal ve 60 sözel olmak üzere iki ayrı bölümden oluşur. Sınavda sayısal bölüm matematik, sayısal mantık ve geometri, sözel bölüm ise Türkçe ve sözel mantık soruları yer almaktadır. Sayısal bölüm öğrencinin sayısal alandaki becerilerini ölçerken, sözel bölüm ise okuduğunu anlama ve yorumlama becerilerini ölçmeye yöneliktir.

İSÜSEM DGS Hazırlık Kursu, İntibak Yayınları işbirliği ile gerçekleştirilmektedir. Kurs eğitmenleri, İntibak Yayınları yazar kadrosundan oluşmaktadır.

Bilgi Formu

 • Önlisans mezunları,
 • Önlisans 1. ve 2. sınıf öğrencileri

Eğitim üniversitenin alt yapısı online sistemde gerçekleşecektir.

Katılımcılar, rehberlik hizmetleri kapsamında aşağıdaki konular ile ilgili kurs süresince ve sınav sonrasında bilgilendirilecektir.

- DGS Puan Hesaplama
- Verimli ve Programlı Ders Çalışma
- DGS Sistemi (Kontenjanlar, Önlisans-Lisans Eşleşmeleri, Yatay Geçiş Koşulları)
- Tercih Danışmanlığı

Program boyunca 10 Adet Türkiye Geneli Online Deneme Sınavı yapılacaktır.

 • Katılımcılara ücretsiz verilecek dokümanlar (İntibak Yayınları)
  • Sayısal Soru Bankası (Video Çözümlü)
  • Sözel Soru Bankası (Video Çözümlü)
  • Derste kullanılmak üzere Sayısal  Yaprak Test
  • Derste kullanılmak üzere Sözel  Yaprak Test
  • Akıllı Defter

Kayıt formunu eksiksiz doldurup aşağıda ödeme bilgileri bulunan hesap numarasına EFT ya da Havale yöntemi ile ödemenizi gerçekleştirip dekontu PDF formatında yüklemeniz gerekmektedir.

Kaydınızın alındığına dair otomatik mail yoluyla bilgilendirileceksiniz.

Online eğitime giriş için gerekli olan link ve diğer bilgiler, eğitim öncesinde ayrıca mail olarak tarafınıza gönderilecektir.

Kayıt ücreti aşağıdaki banka hesabına havale/eft yoluyla yatırılmalıdır.

Hesap Adı: İSÜ TEKNOLOJİ ARAŞTIRMA GELİŞTİRME İNOVASYON VE DANIŞMANLIK A.Ş.
Denizbank (Anadolu Kurumsal Şubesi) IBAN NO: TR70 0013 4000 0142 6091 0000 07 

Açıklama: Katılımcı Adı Soyadı - Eğitim Adı

Tamer YAĞMUR (Matematik)

1975 doğumlu olan Tamer Yağmur, 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetinden itibaren Milli Eğitim Bakanlığı Lise Matematik öğretmeni olarak çalışmaya başlan Tamer Yağmur halen bu görevini sürdürmektedir.
Milli Eğitim Bakanlığındaki görevinin yanı sıra 2011-2013 yılları arasında İntibak Akademide DGS Grubuna Matematik dersleri vermiştir.
İntibak Yayınlarına ait olan Sayısal Soru Bankası, Sayısal Test Kitabı, Türkiye Geneli DGS Deneme Sınavları ve Matematik Yaprak Testleri soru yazarı olan Tamer Yağmur Murat Eğitim Kurumlarında DGS-ALES, İstinye Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde ise DGS kurslarında da görev almaktadır.


Çağdaş Yusuf Akbulut (Türkçe)

2010 yılında Muğla Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili Edebiyatı bölümü mezunu olan Türkçe öğretmeni Çağdaş Yusuf Akbulut yüksek lisansını Bilkent Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamlamıştır.

2010- 2014 yılları arasında Bilkent Üniversitesinde okutman olarak görev alan Yusuf Akbulut, 2014 yılından itibaren özel öğretim kurumunda Türk Dili ve Edebiyatı ile Türkçe Dersleri Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. İntibak Yayınlarının kuruluşundan itibaren gerek soru yazımı gerekse tashihleri ile katkılarını sürdürmektedir.


Eğitim Süresi

Toplam 200 Saat

99 saat Matematik
44 saat Geometri
30 saat Türkçe
27 saat Mantık