Evde Obeziteden Korunma Yolları

Eğitim Süresi

2 saat

Eğitim Tarihi

30 Mayıs 2020 Cumartesi

12:00-14:00

Eğitim Ücreti

Ücretsiz

Evde Obeziteden Korunma Yolları

Obezite; besinlerle alınan kalori miktarının, harcanan kaloriden fazla olması ve fazla kalorinin de vücutta yağ olarak depolanması sonucu ortaya çıkan, yaşam kalitesini ve süresini olumsuz yönde etkileyen bir hastalık olarak kabul edilmekte olup, temel olarak ana sebebi; kişinin harcadığı kaloriden daha fazla kalori alması olarak belirtilmektedir. Aşırı ve yanlış beslenme, fiziksel aktivite yetersizliği obezite için en önemli nedenler olarak kabul edilse de genetik, çevresel, nörolojik, sosyokültürel ve psikolojik sebepler de obeziteye neden olmaktadır. Dünya genelinde yaşanan pandemi nedeni ile pek çok insan iş hayatının gerektirdiği süreçleri evinden yürütmek zorunda kalmaktadır. Aktif iş hayatında daha hareketli olabilen ve işin gerektirdiği bazı kısıtlamalar (masa başında kalma, yatma-uzanma durumu yerine en kötü ihtimal ile oturur pozisyonda bulunma, mesai saati bitiminde evine dönebilmek için zorunlu aktif olma gibi) nedeni ile daha düzenli hayat sürebilen insanlar “home-ofis” çalışma düzenleri sonucunda daha fazla besin tüketme eğilimi sergileyebilir, daha düzensiz ve fazla uyku süreleri ve daha az hareket ederek mevcut ağırlık durumlarının değişmesine neden olabilirler. “Evde obeziteden korunma yolları” eğitim modülü planlanma amacı, bireylerin atıştırma alışkanlıklarının nasıl kontrol edilebileceği, sağlıklı beslenme düzeninin nasıl şekillenebileceği, hem iş hem hareket yönteminin ne şekilde gerçekleştirilebileceği konularında katılımcıların bilgilendirilmesini sağlamaktır.

- Obezitenin tanımı, nedenleri, yaş gruplarına özgü olarak neden olabileceği diğer sağlık problemleri ve alınabilecek önlemler

- Sağlıklı beslenme uygulamaları ve evde yapılabilecek doğru hareket bilgileri  

Eğitim sonunda tüm katılımcılara "Katılım Belgesi" verilecektir.

Öğr. Gör. Berkin Özyılmaz Kırcali

Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden 2011 yılında mezun olan Berkin ÖZYILMAZ KIRCALİ, yüksek lisansını 2014 yılında Haliç Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır. Sardunya Yemek Hizmetleri Kapsamında TED Kolejinde Çocuk Diyetisyeni, Hillside Spor Kompleksinde Diyetisyen olarak görev yaptıktan sonra, Haliç Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi statüsü ile akademik çalışmalarına başlamış, Bahçeşehir Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak akademik çalışmalarına devam etmiştir. 2017 yılı itibariyle İstinye Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmakta olup, 2015 yılından itibaren Medipol Üniversitesi'nde Beslenme ve Diyetetik ABD’nda doktora eğitimine devam etmektedir.Kontenjanımız dolmuştur.

Eğitimimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
Bir sonraki eğitimin kayıt sürecinden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.


İSÜSEM’in eğitimlerinden haberdar olmak için İSÜSEM'den tarafıma elektronik ileti ve SMS gönderilmesini onaylıyorum.

Başvurunuz alınmıştır.