Girişimcinin Satışla İmtihanı Eğitimi

Eğitim Süresi

6 Saat 

Eğitim Tarihi

Kasım 2022

Eğitim Yeri

İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü

Girişimcinin Satışla İmtihanı Eğitimi

Tüm girişimlerin amacı ticarileşmek yani ürünümüzü ya da hizmetimizi satabilmektir. Rekabette DEĞER kavramı ve kendi yaratacağımız DEĞER’in farkına varmak, üzerinde çalışmak, bizi müşterilerimizin ihtiyacına göre konumlandırdığımız ürün ve hizmetlerimizle öne geçirecektir. Bu eğitim size girişimcilik yolcuğunda ürün ya da hizmetinizi satarken yol arkadaşlığı yapacak bilgiler verecek, paylaşacağımız sunumla eğitim sonrasında dönüp tazeleyebileceğiniz bu bilgiler size PUSULA olacaktır.

Bilgi Formu

18-60 yaş tüm girişimci adaylarının katılımına açıktır. Kabına sığamama, üretme, değiştirme, geliştirme, fikir geliştirme aranan nitelikler içindedir.

  • Pazarlama nedir?
  • Satış nedir?
  • Ne satıyoruz? Hedef kitlemiz ne almak istiyor?
  • Ürün ve hizmetlerimizi hangi kanallarda anlatmalıyız?
  • Nasıl farklılaşacağız?
  • Değer Önerisi Kanvası nedir? Nasıl Çalışır?
  • Satış Hunisi nedir?
  • Girişimcilerin satışta yaptığı 5 hata
  • Satışı değiştirecek 7 kavram

%80 devam koşulunu sağlayan katılımcılara katılım belgesi verilecektir.

600 TL 

İSÜ öğrenci ve mensuplarına %25 indirim 

MLP Care Personellerine %20 indirim 

Zeytinburnu Belediyesi Personellerine % 20 indirim 

Eyüpsultan Belediyesi Personellerine % 20 indirim 

OHSAD üyelerine %20 indirim 


*** Söz konusu indirimden faydalanabilmek için istenilen bilgi ve belgelerin tam ve eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde kayıt işlemleriniz tamamlanmayacaktır.

EFT-Havale Ödeme Yöntemi

İyzico ile 5 Taksit İmkanı

Kayıt formunu eksiksiz doldurup aşağıda ödeme bilgileri bulunan hesap numarasına EFT, Havale ya da İyzico taksit ile ödemenizi gerçekleştirip dekontu PDF formatında yüklemeniz gerekmektedir.

Ödeme Bilgileri

Hesap Adı: İSÜ TEKNOLOJİ ARAŞTIRMA GELİŞTİRME İNOVASYON VE DANIŞMANLIK A.Ş.
Fibabanka (Topkapı Şubesi)

IBAN NO: TR830010300000000034050877  

Açıklama: Katılımcı Adı Soyadı - Eğitim Adı

 

Figen Çamlıyurt Atsan

Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Ekonometri bölümünde tamamlamanın yanı sıra eleştirel yaklaşımları geliştirmek üzere farklı kurumlardan edindiği eğitimlerle öğrenme sürecine devam etti. 30 yıla yaklaşan kariyerine lojistik sektöründe başlayan Çamlıyurt, elde ettiği güçlü satış yönetimi, iş geliştirme ve değişim yönetimi tecrübesini, girişimci ve yenilikçi bir bakış açısıyla perçinledi. Kendisi uzmanlaştığı konularla ilgili dünyadaki gelişmeleri takibe devam etmektedir.

Kariyerine Ulusoy Kargo Bursa Bölge Müdürü olarak başlarken aynı zamanda bölge acente sahibi olarak ilk girişimini de hayata geçirdi. Sonrasında Arıkanlı Holding taşıma grubu şirketlerinde Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İş Geliştirme ve Proje Müdürü olarak profesyonel hayatına devam etti. Çamlıyurt, 2010 yılında Demirören Şirketler Grubu’na geçiş yaptı ve grubun Satış ve Dağıtım Ağı Geliştirme Direktörlüğü görevini üstlendi. Bayii yapısının reorganizasyonunu tamamlayarak, geliştirdiği mağaza kurulum stratejisini uygulayan ekibe bizzat liderlik etti. Her zaman girişim odaklı bir bakış açısına sahip olan Çamlıyurt, aynı yıl içerisinde ayrıca Turkuaz Gıda adıyla Ortadoğu’ya yerel tatları pazarladığı bir gıda ihracat şirketi kurdu.

2012 ile 2017 yılları arasında ilk olarak Multinet’in grubuna dahil ettiği startup olan Ortak Satınalma Platformu OSAP’ın reorganizasyonu ve satışının yeniden yapılanması için Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlendi ve sonrasında Multinet Kurumsal Hizmetler A.Ş bünyesinde Kilit Müşteriler Satış Direktörlüğü’nü yürüttü.

2018 yılında güçlü deneyim ve bilgi birikimini ülkemiz KOBİ, OBİ ve Startup şirketlerine en etkin şekilde sunabilmek amacıyla FCS Danışmanlık’ı kurdu. FCS bünyesinde şirketlere satış yönetimi altyapısı oluşturma veya dönüştürme, şirket fonksiyonları ve organizasyon yapılarında iyileştirme, satış alanında değişim yönetimi, satış stratejileri geliştirme gibi danışmanlık hizmetleri vermektedir. Yönetim danışmanlığını, satışı odağına alarak yorumlamakta, fonksiyonların ihtiyaçlarını bu temelle değerlendirmektedir. Figen Çamlıyurt aynı zamanda mentor ve girişimci kimliğiyle startup şirketlere yapılanma ve büyüme alanında profesyonel yaklaşımlar geliştirerek, kariyer hayatını sürdürmektedir.


Dr. Şefik Naci Adalılar

1974 Yılında Ankara’da doğdu. İlköğreniminden sonra orta ve lise öğrenimine Özel Arı Lisesi’nde devam etti. 1991’de buradan mezun olan Adalılar, aynı yıl girdiği İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1996’da mezun oldu. 2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yüksek Lisans Programı’ndan (MBA) mezun oldu. Daha sonra Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı’nda doktora eğitimini tamamladı.

1996 yılından itibaren eğitmen olarak Turizm Geliştirme Vakfı’nda çalışmaya başlayan Ş. Naci Adalılar, 2004 yılından itibaren Turizm Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Vakıf Eğitim koordinatörü olarak 2016 yılına kadar görev almıştır. 2000 yılından itibaren çeşitli firma ve resmi kurumlarda danışmanlık görevi yapmış, birçok AB, üniversite ve sivil toplum örgütü projelerinde eğitmenlik ve koordinatörlük görevlerinde de bulunmuştur. KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde de eğitmen olarak görev alan Adalılar, KOBİ’lerde ve Üniversitelerde Girişimcilik, Stratejik Planlama, Pazarlama Yönetimi, Kalite eğitmenliği ve danışmanlıkları yapmaktadır. TÜBİTAK İş Geliştirme mentoru ve AB KOBİ Mentoru havuzlarında da yer alan Adalılar, iş dünyasına yönelik zaman yönetimi, toplantı teknikleri, takım oluşturma ve yönetme, etkili iletişim, yaratıcı karar alma ve problem çözme seminerleri de vermiştir. Adalılar’ın işletme ve turizm alanında çeşitli yayınları da bulunmaktadır. Nisan 2008’de “Türkiye’de Turizm Pazarlaması ve Yeni Stratejiler” isimli kitabı yayımlanmıştır. “Bir Destinasyon Olarak Ekoköyler” isimli kitabı şu anda yayıma hazırlanmaktadır. İş hayatına kurucusu olduğu Lodestar Business Solutions firmasında Yönetim Danışmanı, Eğitmen ve Girişimci Mentoru olarak devam eden Adalılar aynı zamanda birçok kuluçka merkezinin mentor havuzundadır.

Ş. Naci Adalılar’ın çalışma ve araştırma alanlarının başında Girişimcilik, İşletme Yönetimi, Pazarlama, Turizm ve e-ticaret uygulamaları gelmektedir.


Eğitim Süresi

6 Saat 

Eğitim Tarihi

Kasım 2022

Eğitim Yeri

İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü