Hastane Yönetimi Sertifika Programı

Eğitim Süresi

60 saat (10 gün)

Eğitim Yeri

İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü


Hastane Yönetimi Sertifika Programı

Ülkemizde ve dünyada hızla gelişmekte ve büyümekte olan sağlık sektöründe deneyimli, eğitimli ve profesyonel yönetici ihtiyacı her geçen gün biraz daha artmaktadır. Sağlık sektörünün ayırt edici en önemli özelliği değişimdir ve sektördeki olumlu dönüşüme ilk cevap verecek ve destekleyecek olanlar ise stratejik düşünen yöneticilerdir. Sertifika programımız ülkemizde büyük yatırımların yapıldığı önemli alanlardan biri olan sağlık sektöründe çalışan ya da çalışmayı planlayan kişiler için stratejik yönetim becerileri geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Hastane Yönetimi Sertifika Programı; 17 şehirde 31 hastanesi ile Türkiye’nin en büyük hastane zinciri Medical Park ve Liv Hospital’ın tecrübeli yöneticileri ile İstinye Üniversitesi’nin güçlü akademik kadrosu tarafından düzenlenmektedir.

Eğitim Takvimi için tıklayınız.

Hastane yöneticiliği konusunda çalışmakta olan sağlık sektörü mensupları veya

Sahip olduğu sistem bakış açısını sağlık sektörü bilgileri ile bütünleştirmek isteyen ve bu alanda kariyer yapmak isteyenler.

Sağlık Hizmetleri Yönetimi

Sağlık Hukuku

Hastanelerde Bilişim Sistemleri

Hastanelerde Karar Destek Sistemleri

Hastanelerde İnsan Kaynakları Yönetimi

Hastanelerde Mobil Uygulamalar

Hastanelerde Pazarlama ve Etik

Hastanelerde Finans ve Maliyet Yönetimi

Sağlık Hizmetleri İletişimi

Hastanelerde Tedarik Zinciri Yönetimi

Sağlık Turizmi Kavramı ve Dünyadaki Trendler

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Faturalama Süreçleri

Acil Sağlık Hizmetleri Yönetimi

Evde Bakım Hizmetleri Yönetimi

Hastanelerde Hasta ve Çalışan Güvenliği

Hastanelerde Kalite, Akreditasyon ve Verimlilik Yönetimi

Hastanelerde Operasyon Yönetimi

Hastanelerde Stratejik Yönetim

Sağlıkta İç Denetim

Özel Hastaneler Yönetmeliği Kapsamında Ruhsatlandırma

%80 devam koşulunu sağlayan ve program sonunda gerçekleştirilecek olan sınavdan 70 ve üzeri puan alan katılımcılara “Sertifika”,

Devamlılık şartını sağlayarak sınavdan başarı elde edemeyen katılımcılara “Katılım Belgesi” verilecektir.

Barış BEZEL - MLP Care Kurumsal Pazarlama Koordinatörü

Barış Bezel, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur.

2000-2004 yılları arasında Turkcell'de pazarlama uzmanı olarak görev almıştır. Daha sonra sırasıyla Turkcell yatırımıyla Ukrayna’ya kurulan GSM operatörü Lifecell’de “Pazarlama Müdürü”, Turkcell’de “Sadakat ve Gelirden Sorumlu Pazarlama Müdürü”, “Ticari Pazarlama Direktörü”, “Segment Pazarlama Direktörü” ve “İnovasyon ve Partner Yönetimi Direktörü” olarak görev yapmıştır.

2015’te Simit Sarayı’nda CMO olarak çalışmaya başlayan Barış Bezel, 2016 Haziran ayından beri Medical Park ve Liv Hospital grubunun pazarlama, dijital ve deneyimden sorumlu üst düzey yöneticisi olarak çalışmaktadır.


Gönül SEVİ - MLP Care Resmi İşlemler ve Ruhsatlandırma Direktörü


Gülhan KALMUK - İstinye Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulunda 1987 yılında tamamlayan Gülhan Kalmuk, yüksek lisansını ise 1998 yılında Başkent Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı’nda tamamlamıştır. Doktorasını Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümün’de 2016 yılında tamamlamıştır. 1987-1998 yılları arasında Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesinde Sorumlu Hemşirelik ve Başhemşirelik, 1998-2006 yılları arasında Stok ve Malzeme Yönetimi Birim Sorumlusu, Toplam Kalite Yönetimi Sağlık Birimi Koordinatör Yardımcısı ve Hastane Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2006-2009 yılları arasında Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesinin kuruluşu ve yönetimini Hastane Müdürü olarak yürütmüştür. 2009-2010 yılları arasında Okan Üniversitesi Meslek Yüksek Okulunda Yarı Zamanlı Öğretim Görevlisi olarak, 2010-2016 yılları arasında Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’nda Öğretim Görevlisi, çeşitli idari görevler ve Program Başkanlığı yapmıştır. Dr. Öğr. Üyesi Gülhan Kalmuk, 2016 yılı Ekim ayı itibarı ile İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde Yardımcı Doçent olarak akademik kadroda yer almıştır. 2017 akademik yılı itibarı ile İstinye Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir. 

Araştırma Alanları: Sağlık Yönetim, Stratejik Yönetim, Örgütsel Davranış, Sosyal bilimlerde araştırma yöntemleri

Temel Alanları: Yönetim ve Strateji,  Sağlık Kurumları Yönetimi.


Jale GÜNEY - MLP Care İç Denetim Direktörü

Jale Güney, 2001 yılında Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Bölümünden mezun olmuştur.

2001 -2005 yılları arasında Metro Cash & Carry’de İç Denetim Uzmanı,

2005 -2008 yılları arasında Metro Cash & Carry’de İç Denetim Müdür Yardımcısı,

2008 - 2013 yılları arasında Media Markt’ta İç Denetim Kıdemli Müdürü,

2013 - 2016 yılları arasında Media Markt’ta İç Denetim Grup Müdürü olarak görev yapmıştır.

2016 yılından beri MLP Care İç Denetim Direktörü olarak görev yapmaktadır.

CICP (Certified Internal Control Professional, USA) Sertifikası sahibi olup İngilizce ve Almanca bilmektedir.


Mehmet Uğur DÜNDAR - Fatih Medicalpark Hastanesi Genel Müdürü

1995 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olduktan sonra, 1996-1998 yılları arasında T.Şişe Cam Fabrikaları A.Ş.'de Bütçe Raporlama Sorumlusu olarak, 1998-2003 yılları arasında  Es Ecza Deposu Mali İşler Müdürü olarak, 2003-2006 yılları arasında Uniport Lojistik Hizmetleri Mali İşler ve Satın Alma Müdürü olarak çalışma hayatına devam etmiştir.

2006'da Medicalpark Sağlık Grubu bünyesinde Kurucu Mali işler Müdürü olarak göreve başlamıştır.
Halen aynı grup içerisinde Fatih Medicalpark Hastanesi Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.


Mehtap İGAÇ KESTEK - MLP Care Ar-Ge İş Geliştirme, Planlama ve Performans Yönetim Müdürü

2006 yılında Dumlupınar Üniversitesi - Bilgisayar Programcılığı eğitimini tamamlayarak; Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde Lisans eğitimini tamamladı.

Beykent Üniversitesin de Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği bölümünde yüksek lisansını tamamladı.

2008 yılında Medicalpark firmasında iş hayatına başladı. Medicalpark ‘ın 31 hastanesin de açılış, eğitim, süreç iyileştirmesi ve sistem adaptasyonunu sağlamak amacıyla çalışmalarda yer almıştır.

2013-2014 yılları arasında Liv Hospital Bilgi Sistemleri Müdürü olarak görevine devam etti.

2014 yılından itibaren MLPCARE Ar-ge bünyesinde İş Geliştirme Planlama ve Performans Yönetim Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

MLP Care Ar-Ge bünyesinde Süreç ve Performans Ekibi, Operasyon yönetimi ekibi, HBYS proje ekibi, Uygulama Destek ve Test ekiplerinin yöneticiliğini yapmaktadır.


Meri İSTİROTİ - Liv Hospital Grup Koordinatörü

Son 25 yıldır Sağlık sektöründe görev alan Meri İstiroti, ülkemizde profesyonel hastane yönetimini ilk uygulayan yöneticilerden olmuştur. İstiroti, Boğaziçi Üniversitesi psikoloji eğtiminin ardından, Sağlık ve Hastane Yönetimi konusunda master yapmıştır.

1990 yılından bu yana International Hospital da , Amerikan Hastanesi 'nde ,Bayındır Holding'e bağlı Yaşamkent 'te görev alan İstiroti, Acıbadem Sağlık Grubu’nda yurtiçi ve yurtdışı pazarlama alanlarında ve yeni hastane açılışlarında görev almıştır.

Dünya Göz ve Bozlu Holding’de yer alan görevlerinin ardından 2012 yılı ortasında Liv Hospital projesine kurucu Genel Müdür olarak başlamış, halen Liv Hospital’da Grup Koordinatörü olarak yöneticiliğe devam etmektedir.

TÜSİAD tıp turizmi alt çalışma grubunda da 2007 - Aralık 2009 tarihine kadar görev alan Meri İstiroti, Türkiye'deki en saygın uluslararası ticaretle ilgili Sivil Toplum Kuruluşlarından DEİK Sağlık Komitesinin başkanlığını 2007 - Mart 2010 tarihleri arasında yapmıştır.

30 Yaşa Mektuplar, Son Söz Doktorların ve Pusula adlarında üç kitabı yayınlanan İstiroti iki çocuk sahibidir.


Murat ERCAN - MLP Care Uluslararası Pazarlama ve İş Geliştirme Grup Direktörü

2000 yılında Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra Lisans eğitimini 2004 yılında Fransa’da Montpellier III- Université de Paul Valéry’de tamamlamıştır. Ön lisans eğitimini Kültürel Arabuluculuk ve İletişim üzerine sürdürdükten sonra Lisans eğitimini Enformasyon ve İletişim Bilimleri üzerine tamamlamıştır. Üniversite sonrası profesyonel hayata 2006 yılında Anadolu Grubu bünyesinde, Johns Hopkins Medicine International ile stratejik işbirliğinde olan Anadolu Sağlık Merkezi’nde başlayan Murat ERCAN, burada Uluslararası Hizmetler Departmanı’nın kurulumunda görev almıştır. 2006 yılından 2015 yılına kadar Anadolu Sağlık Merkezi Uluslararası Hizmetler departmanında yöneticilik yapan Murat ERCAN bu dönem içerisinde; departmanın kurulumu ve operasyonel süreçlerin oluşturulmasından yeni pazarlar oluşturulmasına, iş geliştirme faaliyetleri yanında satış ve pazarlama süreçlerinden büyüme yönetimine kadar birçok süreçten sorumlu yönetici olarak görev almıştır. Profesyonel yaşamını sürdürürken 2015 yılında Sabancı Üniversitesi ve Massachusetts Institute of Technology: MIT Sloan School of Management işbirliğinde gerçekleştirilen Executive MBA Yüksek Lisans programını tamamlamış ve Yüksek Lisans programı dahilinde Boston MIT’de gerçekleştirilen “Leadership and Innovation” yarışmasında Sabancı Üniversitesi adına sağlıkta mobilizasyon projesiyle birincilik almıştır. 2015 - 2016 yılları arasında LIV Hospital Uluslararası Marketing ve İş Geliştirme Grup Müdürlüğü görevini üstlenen Murat ERCAN, 2016 yılından bu yana MLPCare Sağlık Grubu Uluslararası Marketing ve İş Geliştirme Grup Direktörlüğü görevini yürütmektedir. Uluslararası Marketing ve Strateji Yönetimi, Satış yönetimi, Operasyon Yönetimi, Liderlik ve Ekip Yönetimi, İnovasyon ve Girişimcilik konuları çalışma alanlarını oluşturmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Çalışma Alanları: Uluslararası Marketing, Strateji yönetimi, Sağlık yönetimi, Satış yönetimi, Liderlik ve Ekip Yönetimi, İnovasyon ve Girişimcilik.


Mustafa IŞIK - MLP Care Tedarik Zinciri Direktörü

1977 Nevşehir / Ürgüp doğumlu. Lisans eğitimini 1996-2000 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Sağlık İdaresi Bölümünde tamamladı. 2004 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Kurumları Yönetimi Anabilim Dalında Yüksek Lisans programını tamamlayarak Sağlık Yönetimi Uzmanlığını aldı. Okan Üniversitesi Sağlık Kurumları Yönetimi Anabilim Dalında Doktora eğitimine halen devam etmektedir.

2000-2002 Yılları arasında Özel 29 Mayıs Hastanesinde İdare Amiri olarak iş hayatına başlamıştır. 2002-2003 yılları arasında İstanbul Esnaf Hastanesinde İşletme Müdürü olarak görev yaptı. 2003-2008 yılları arasında Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 2008 yılında Medicalpark Sağlık Grubu’nda çalışmaya başladı. Aynı grupta 2008-2011 yılları arasında Göztepe Hastane Kompleksinde Satinalma ve Lojistik Müdürü, 2011- 2014 yılları arasında Medical Park  Hastaneler Grubu Genel Merkezi’nde Satınalma ve Lojistik Grup Müdürü ve takiben Satınalma Direktör Yardımcısı olarak görev yaptı. 2014 yılında Medical Park Hastaneler Grubunda Tedarik Zinciri Direktörü olarak atandı. Halen görevine devam etmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.


Dr. Öğr. Üyesi Nezih VAROL - Halk Sağlığı ve Adli Tıp Uzmanı, SAHUMER Genel Müdürü

Halen Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı olan Nezih Varol, aynı zamanda Sağlık Hukuku Merkezi (SAHUMER) -Genel Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Sağlık yönetimi ve sağlık işletmeciliği alanında "Sağlık Hukuku" konusunda danışmanlık ve eğitim vermektedir. 

İstinye Üniversitesi ve Okan Üniversitesi'nde Sağlık Yönetimi Programlarında Yüksek Lisans ve Doktora derslerine girmektedir.


Nihal ÜNLÜTÜRK - MLP Care Kalite ve Risk Yönetim Direktör Yardımcısı

2010 yılından itibaren MLPCare Sağlık Grubunda Kalite, İş Sağlığı ve Güvenliği, Çevre Yönetimi ve Kurumsal Risk Yönetimi süreçlerinden sorumludur.

Mevcutta 17 ilde 31 hastane ve yaklaşık 6000 yatak kapasitesi olan farklı segmentlerde markaları olan MLPCare Sağlık Grubunun tüm hastanelerinde kalite yönetim sistemleri standartlarına (JCI, SKS, ISO), entegre yönetim süreçlerine ve yasal mevzuata uygun iş akışlarını kurmak, koordine etmek, izlemek ve değerlendirmekle görevli. Grup standardizasyonunu sağlamak, kurumsallığı sürdürebilir kılmak, “risk odaklı” yaklaşımın organizasyonel kültür haline gelebilmesi için çalışmaların organizasyonu ve yürütülmesi sorumlulukları arasındadır.  16 yıldır sağlık sektöründe olan Sn. Ünlütürk İstanbul ilinde Sağlık Bakanlığı bünyesindeki farklı hastanelerde çeşitli pozisyonlarda görev almış, 2006 yılından itibaren sağlıkta kalite çalışmalarına profesyonel anlamda başlamıştır. 2003 yılı Trakya Üniversitesi Hemşirelik Bölümü mezunudur. 2009 yılı Marmara Üniversitesi, Halk Sağlığı Yüksek Lisans programını tamamlamış, hali hazırda Bahçeşehir Üniversitesi İşletme MBA programında öğrenimine devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.


Nuray Çakmak - Bahçeşehir Üniversitesi Göztepe Medicalpark Hastanesi Hasta Bakım Hizmetleri Müdürü

1988 Amiral Bristol Sağlık Koleji Hemşirelik bölümünden mezun olduktan sonra lisansını 1988 yılında Atatürk Üniversitesi Hemşirelik bölümünde tamamlamıştır. İstinye Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Sağlık Yönetimi Yüksek lisansına devam etmektedir.

1982-1987 tarihleri arasında Amerikan Hastanesi Servis Hemşiresi ve Acil Servis Hemşiresi olarak görev yapmış olup sırasıyla 1987-2006 Amerikan Hastanesi Ameliyathane Sorumlu Hemşire, 2006-2011 Amerikan Hastanesi Hasta Bakım Hizmetleri Mdr. Yrd., 2011-2013 Alman Hastanesi Grup Hasta Bakım Hizmetleri Müdürü olarak devam etmiş ve 2014’den beri Göztepe MP Hasta Bakım Hizmetleri Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Sağlık sektöründe uzun yıllar değişik branşlarda hemşirelik deneyimi ile eğitim ve gelişime katkı sağlamaktadır.

Uzmanlık alanı olan Ameliyathane / Sterilizasyon konularında dernek ve kongrelerde konuşmacı olarak katılım sağlamakta olup eğitim ve gelişime katkıda bulunmak en büyük hedefimizdir.

 


Serdal SERİN - Bahçeşehir Üniversitesi Göztepe Medicalpark Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı

1983 İstanbul’ da doğdu. Sağlık sektörüne 2001 yılında Ataköy hastanesinde başladı. Daha sonraki yıllarda Anlaşmalı kurumlar müdürü olarak 2011 yılına kadar görevine devam etti. Bu süre içerisinde 2007 yılından sonra SGK süreçlerinde ve mevzuatlarının uygulanmasında aktif olarak rol oynadı. 2009 yılında Tümhasad derneğinde Genel sekreter olarak görev yaptı. Birçok eğitim, seminer, sertifika programları ve konferanslar düzenledi. 2011 yılında MLPCARE Sağlık grubuna geçerek merkezi faturalama süreçlerinde Grup Müdürü olarak görev yaptı. Sektörün en büyük sağlık grubunda Kurumsal Faturalama ve SGK Sözleşme süreçlerinin yönetimi, kontrolü ve denetiminden sorumlu olup, Hali hazırda Sabider YK üyesi ve Ohsad yönetim kurulunda çalıştığı kurumu temsilen yer almaktadır. 2018 Aralık ayından itibaren de görevlerine ek olarak Bahçeşehir Üniversitesi Göztepe Medicalpark hastanesinde Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.


Serpil AYAR - MLP Care Evde Bakım Hizmetleri İşletme Operasyonları Müdürü

Profesyonel Profil/Uzmanlık alanları Operasyonel Süreç geliştirme İş/proje geliştirme( sağlıkta giydirilebilir teknolojiler, mobil sağlık çözümleri ar-ge çalışmaları) Hasta Çözümleri( patient solutions) Medikal cihazlar,teknolojiler, sağlıkta bilişim, sağlık teknolojileri, hasta takip yazılım( otomasyon)  programlarının yönetimi Mobil/ Dijital sağlık projeleri uzmanlığı Evde sağlık ( bakım) uzmanlığı Event Management İnsan Kaynakları Yönetimi ( görev tanımları, çalışma kuralları vs) Kalite Standartları ( SOP, talimat yazımı, denetim hazırlıkları) Bilgisayarlı sistemler validasyonu

Ödüller: Eczacıbaşı Topluluğu Yaratıcı/Yenilikçi Buluşmalar ürün/hizmet kategorisinde en yaratıcı hizmet  birincilik ödülü

 

Sektörün öncüsü olan ve sektör standartlarının oluşturulmasında ilk  Özel evde bakım kuruluşunda çalışmış, çeşitli pozisyonlarda yöneticilik yapmış olan ve uzmanlık alanı “Pazarlama Projeleri, Dijital/Mobil sağlık projeleri   Yönetimi, Evde sağlık ve Bakım “ olan Serpil AYAR, uzun yıllar ulusal ve uluslararası ilaç firmaları sponsorluğunda yürütülen hasta destek projeleri ( Enteral Nutrisyon, HT,Diyabet, Solunum, Anne Bebek sağlığı,Talasemi,Romatoloji hastalıkları ve birçok kronik hastalık takibi için)  alanında çalışmalar yapmış, projelerin oluşturulmasında, yürütülmesinde ve yönetilmesinde  görev almıştır.  Sağlık Bakanlığı tarafından 2015 yılında Hasta Destek Programları Hakkında  yayınlanan Genelgenin  taslak çalışmalarında bulunan  ve önemli katkılar sağlayan Serpil AYAR, kronik hasta takibi projeleri hizmetlerinin standartlarının oluşturulmasında ve bilinirliliğinde etkin rol oynamış ve aktif görev almıştır.

1997'de  Şişli Sağlık Koleji' nden Ebe Hemşire olarak  mezun oldu. 1999-2000  Pera Güzel Sanatlar Akademisi'nde Radyo-TV eğitimi  2012 yılında Eskişehir Anadolu Üniv. Pazarlama ve Dış Ticaret Bölümü Halka İlişkiler Programını bitirdi. 2014 yılında Eskişehir Anadolu Üniv. İşletme bölümünden lisans derecesi ile mezun oldu. 2018-İstinye Üniversitesi MBA devam ediyor.


Şehnaz BULAK - MLP Care İnsan Kaynakları Koordinatörü

Şehnaz Bulak, Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden mezun olduktan sonra Garanti Bankası, IBM, H&M ve Akbank A.Ş.’de insan kaynakları alanında çeşitli yönetim ve danışmanlık pozisyonlarında çalışmış, son olarak da Doğuş Grubu bünyesindeki Pozitif A,Ş.’de Chief HR Officer olarak görev almıştır. Kasım 2018’den bu yana, MLP Care’de İnsan Kaynakları Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.


Dr. Öğr. Üyesi Tayfun UTAŞ - İstinye Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi

Dr. Tayfun Utaş, Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Makine Mühendisliği Lisans derecesini aldı (1988). İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümü'nden İşletme Yönetimi alanında MBA (1996) ve Aynı fakültenin İşletme Yüksek Lisans (2001) derecesini almıştır. Yüksel Lisans bitirme tezi Yalın Üretimde TPM uygulamalarıdır. Toplam Üretken Bakım ve Toplam Verimli Yönetimi uygulamaları hakkında kapsamlı araştırmalar yapmıştır. Ardından, Okan Üniversitesi'nde Sosyal Bilimler Bölümü Doktora programını tamamladı (2016). Çalışmalarının odak noktası,  İş Karakteristik Modeli Çerçevesinde Mavi Yakalı çalışanların Motivasyonu başlıklı çalışmalarıdır. Vestel ve Beko gibi World-Class özel şirketlerinde çalıştı. 2018 yılına kadar Uluslararası bir firmada Operasyon Direktörü olarak çalıştı. Halen İstinye Üniversitesi Öğretim Görevlisidir.

Japonya'da yarı-hükümet birliği olan JIPM (Japonya Enstitüsü Üretim Enstitü) tarafından verilen TPM Uzman Sertifikasına sahiptir. Toyota eğitim merkezinden Üretim Yönetimi programına katılmış ve  Üretim Yönetici uzman sertifikası almıştır. Altı Sigma Kara Kuşak olan Tayfun Utaş birçok farklı konuda proje liderliği yapmıştır. İş hayatında Yalın ve Toyota Üretim Sistemlerine dayanan çok sayıda proje gerçekleştirmiştir. Çeşitli şirketlerde ve üniversitelerde TPM, Kaizen ve Sigma hakkında seminer ve konferanslar verdi. ISO, MMO ve çeşitli şirketlerde Yalın Sigma uygulaması üzerine atölye çalışmaları yaptı. Bu konularda İstanbul Sanayi Odası tarafından kitapları yayımlanmıştır. Utaş, 2016 yılından itibaren Londra merkezli yabancı danışmanlık firması TRACC ile MMS (Manufacturing Management Systems) altında Operasyon Mükemmelliği metodolojisi üzerinde çalışmaktadır.

Proje Yönetici ve Liderliği altında; Dünya TPM ödülü, Kal-Der Kalite Ödülü,  Siemens şirketi tarafından Enerji Siemens Ödülü, Türkiye Enerji Bakanlığı tarafından Enerji Oscar Ödülü, Türkiye Enerji Bakanlığı tarafından Fabrika Enerji Verimliliği  Ödülü kazanmıştır.

Deneyim Alanları: Sigma, TPM ve Yalın Üretim Sistemleri, Motivasyonu Artırma, Ekip Çalışması ve Katılım, Otonom Yönetim, Üretim ve Üretim Sistemleri, ISO Sistemleri,  Yatırım ve Makine Bakım ve Otomasyon Sistemleri, Kalibrasyon Sistemleri, Tesis Yönetimi, Operatör Eğitimi, Proses Mühendisliği, Endüstriyel ve Mekanik Mühendislik Kavramları, Damıtma Teknikleri, Operasyon KPI, İş Raporları, Otomatik Sistemler, Süreç Yönetimi, Altı Sigma, Enerji Tüketimini Azaltma ve Uygulama Denetimleri, Operasyon Yönetiminde  Mükemmellik ve Tedarik Yönetimi. İnsan Kaynakları Performans yönetimi, Örgüt Psikolojisi, Değişim Projeleri.İSÜSEM’in eğitimlerinden haberdar olmak için İSÜSEM'den tarafıma elektronik ileti ve SMS gönderilmesini onaylıyorum.

Başvurunuz alınmıştır.