İşletme Koçluğu Sertifika Programı

Eğitim Süresi

64 saat (8 gün)

Eğitim Yeri

İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü


İşletme Koçluğu Sertifika Programı

İşletme Koçluğu çağımızın hızla gelişen mesleklerinden bir tanesi. İşletme Koçluğu iş modellerinin ve süreçlerinin yaratıcı düşünce sistemleriyle analiz edilerek geliştirilmesi için destek verilmesini kapsamaktadır. Çalışanların ve liderlerin yıllar içinde elde ettikleri bilgi birikimleri zamanla işletmenin gelişimine engel olacak işletme körlüğü durumunu oluşturur. İşletmelerin karşılaştığı günlük problemler, başlangıçta sahip oldukları hedeflerinden ve sahip oldukları arzularından uzaklaşmalarına sebep olabilir. Çoğunlukla işletmeler önce hızla büyür ancak sonrasında var olan koşulların yeni düzeni karşılayamaması nedeniyle düşüşe geçer. Bir İşletme Koçu, size doğru analizler yaparak, güçlü yanlarınızı fark etmenizi sağlar. Bu eğitimin amacı,  danışmanlık ve konu uzmanlıkları ile profesyonel koçluk inceliklerini harmanlayıp, İşletme sahiplerine değer katma heyecanını kendinde bulan işletme koçları yetiştirmektir.

  • Sektörde 5 yılını doldurmuş girişimciler,
  • En az 5 yıllık yöneticilik tecrübesi olanlar,
  • Halen İşletme Koçu, Kobi Koçu veya Yönetim Danışmanı olarak çalışanlar,
  • İşletme Koçu ve Danışman olarak çalışmak isteyenler,
  • Profesyonel koçluk yetkinliklerini işletme yönetimi alanında geliştirmek isteyenler,
  • Yönetim süreçlerinde koçluğu aktif olarak kullanmak isteyen lider ve girişimciler.

“Sertifika” alabilmek için %80 devam koşulunu sağlamak ve kur sonunda gerçekleştirilecek olan sınavdan 70 ve üzeri almak gerekmektedir.

DR. ŞEFİK NACİ ADALILAR - Yönetim Danışmanı / İşletme Koçu / Girişimci Mentorü

1974 Yılında Ankara’da doğdu. İlköğreniminden sonra orta ve lise öğrenimine Özel Arı Lisesi’nde devam etti. 1991’de buradan mezun olan Adalılar, aynı yıl girdiği İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 1996’da mezun oldu. 2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yüksek Lisans Programı’ndan (MBA) mezun oldu. Daha sonra Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı’nda doktora eğitimini tamamladı.

1996 yılından itibaren eğitmen olarak Turizm Geliştirme Vakfı’nda çalışmaya başlayan Ş. Naci Adalılar, 2004 yılından itibaren Turizm Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Vakıf Eğitim koordinatörü olarak 2016 yılına kadar görev almıştır. 2000 yılından itibaren çeşitli firma ve resmi kurumlarda danışmanlık görevi yapmış, birçok AB, üniversite ve sivil toplum örgütü projelerinde eğitmenlik ve koordinatörlük görevlerinde de bulunmuştur. KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde de eğitmen olarak görev alan Adalılar, KOBİ’lerde ve Üniversitelerde Girişimcilik, Stratejik Planlama, Pazarlama Yönetimi, Kalite eğitmenliği ve danışmanlıkları yapmaktadır. İş dünyasına yönelik zaman yönetimi, toplantı teknikleri, takım oluşturma ve yönetme, etkili iletişim, yaratıcı karar alma ve problem çözme seminerleri de veren Adalılar’ın işletme ve turizm alanında çeşitli yayınları bulunmaktadır. Nisan 2008’de “Türkiye’de Turizm Pazarlaması ve Yeni Stratejiler” isimli kitabı yayımlanmıştır. “Bir Destinasyon Olarak Ekoköyler” isimli kitabı şu anda yayıma hazırlanmaktadır. İş hayatına Yönetim Danışmanı, Eğitmen ve Girişimci Mentoru olarak devam eden Adalılar evli ve bir çocuk babasıdır. İstanbul’da ikamet etmektedir. AB KOBİ Mentorluğu akreditasyonuna da sahip olan, Ş. Naci Adalılar’ın çalışma ve araştırma alanlarının başında Girişimcilik, İşletme Yönetimi, Pazarlama, Turizm ve e-ticaret uygulamaları gelmektedir.


Dr. Öğr. Üyesi Fatih Kiraz

Fatih Kiraz lisansını Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde, yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi’nde ve doktorasını Finans alanında yine Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı. 2007-2008 dönemini Yale Üniversitesi’nde Kaos Teorisi ve Finans konusunda davetli araştırmacı olarak geçiren Dr. Kiraz, yurda döndükten sonra Boğaziçi Üniversitesi, SPK ve MKK gibi kurumlarda araştırmacı ve eğitmen olarak çeşitli görevlerde/projelerde yer almıştır. Halen aktif olan bir danışmanlık, eğitim ve yazılım şirketinin kurucusu olan Dr.Kiraz, aynı zamanda da İstinye Üniversitesi akademik kadrosunda İşletme Bölüm Başkanı olarak görev almaktadır.

 


Dr. Öğr. Üyesi Melik Ertuğrul

Melik ERTUĞRUL, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden 2010 yılında mezun olmuş ve 2013 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisansını (MBA) tamamlamıştır. ERTUĞRUL, Galatasaray Üniversitesindeki İşletme Doktora Programı’nı 2017 yılında bitirerek Doktor unvanını almaya hak kazanmıştır. İstinye Üniversitesinde hem Ekonomi Bölüm Başkanı hem de Ekonomi ve Politika Araştırmaları Müdür Yardımcısı olarak akademik hayatına devam eden ERTUĞRUL, Galatasaray Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi gibi üniversitelerde ekonomi, finans ve muhasebe üzerine dersler vermiş olup, halen bu Üniversitelerde dersler vermektedir. Çeşitli konularda yazılmış makaleleri bulunan ve profesyonel çalışma hayatı boyunca kamuda görev yapan ERTUĞRUL’un kredi değerleme ve finansal analiz alanlarında deneyimleri bulunmaktadır. ERTUĞRUL, Mart 2019’dan beri İstinye Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü olarak görev yapmaktadır. ERTUĞRUL, muhasebe kalitesi, kurumsal finansman, kurumsal yönetim ile satın alma ve birleşmeler alanlarında çeşitli araştırmalar yapmaktadır.


SERHAN BERKER - CFO / Finansal Danışman / İşletme Mentorü

Serhan Berker, 1967 yılında İstanbul’da doğdu. Sırasıyla Avusturya Lisesi’ni ve Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünü bitirdi. 2006 – 2008 yılları arasında Preston Üniversitesi Alabama’da Executive MBA’ni online olarak tamamladı. Finansal Raporlama yolu ile İç Kontrol’ün sağlanması üzerine tezini verdi.

2007 yılında SMMM belgesi aldı.

İş hayatına üniversite döneminde kokartlı rehber olarak başladı. Finans alanında ise 1993 yılında çalışmaya başladı. Sırasıyla; 

İktisat Bankası / Menkul Pazarlama Uzmanı

Telsim / Finans Müdürü

Telsim / Ticari Operasyonlar Müdürü

Real Hipermarketler Zinciri / Finansal Kontrol Müdürü

Axa Assistance / Finans Direktörü

TTNET A.Ş. / Mali İşler Direktörü

CNR Holding / Grup CFO

Berker Danışmanlık Şirketi / Danışman

Sony Pictures Television Network Türkiye / CFO olarak çalıştı.

 

Bu görevleri sırasında, Telsim’de 65 şirketin SAP’e geçişini sağlayan ekipte yer aldı. TNNET A.Ş.’nin Acar işler departmanını sıfırdan kurdu. TTNET A.Ş.’nin 3.5 ayda danışmansız olarak SAP’ye geçişini sağladı.  Axa Assisstance döneminde 3 yıl kadar Türkiye dışında Belçika’da da Operasyon yönetti. Ayrıca Axa Assistance Türkiye’nin ortak Avrupa muhasebe sistemine entegrasyonunu sağladı. Türkiye’de belki de bir ilk olarak Mali İşler Departmanının Toplam Kalite Yönetimine entegrasyonunu sağladı

Profesyonel yaşamının yanında danışmanlık işlerine de devam etti. Erciyes Çelik Boru, Martı Otelcilik ve Hayat Kimya gibi şirketlere finansal danışmanlık yaptı.

Kendi şirketini yönettiği dönemde 2 adet holding kurdu. 6 adet satın alma ve birleşme gerçekleştirdi. EXPO 2016 bilgi işlem ve alt ve üstyapısını kuran konsorsiyumun mali danışmanlığının yaptı. Kendi yazmış olduğu Metrics Management adlı finansal analiz programı ile ağırlıklı olarak yurtdışı şirketlere finansal değerleme hizmetleri sundu.

SMMM olarak TURMOB Bağımsız Denetim ve Yeni Türk Ticaret Kanunu Eğitmeni olarak dersler Verdi.

Sony Pictures Television Network Türkiye’de 2.5 yıl çalıştıktan sonra ise profesyonel çalışma hayatından ayrıldı. Halen çeşitli şirketlere danışmanlık yapmakta ve eğitim, seminer ve sunumlar vermektedir.


SEMA BEKÇİ - Mali Müşavir / KOBİ Mentorü

1976 İstanbul doğumludur. Marmara Üniversitesi Muhasebe, Anadolu Üniversitesi İşletme, Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümleri ve en son Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe Denetimi Yüksek Lisans mezunudur.

1991 yılında Ticaret Lisesi Stajyeri olarak Muhasebe mesleğine adım attı. Lise ve Üniversite yıllarında Mali Müşavirlik Ofislerinde çalıştı. Daha sonra özel şirketlerde Muhasebe Şefi, Müdürü, Mali İşler Koordinatörü gibi pozisyonlarda görev yaptı. 2011 yılında Mali Müşavirlik Ofisini kurdu. Halen Bakırköy’de Mali Müşavirlik ve Mali Danışmanlık hizmeti vermektedir.

İSMMMO Akademi Yönetim Kurulu Üyeliği, İSMMMO ve TÜRMOB Eğitmenliği, Bağımsız Denetim Komitesi ve Basel II Komitesi üyeliği, İlçe Temsilci Yardımcılığı gibi görevlerin yanında Mali Müşavirler Derneği Zeytinburnu Şb. Denetleme Kurulu Başkanlığı görevlerini icra etmiştir. Halen TESMER Eğitmeni olarak görev yapmakta olan Sema Bekçi, bir çocuk annesidir ve İstanbul’da ikamet etmektedir.


FATMA AKGÜN - Kariyer Danışmanı / KOBİ Mentorü

Fatma Akgün, İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. ABD – Washington DC, Southeastern Üniversitesi’nde Uluslararası Yönetim Dalında Yüksek Lisans Programını tamamladı. Ek olarak ABD’de Northeastern Üniversitesi İK Sertifika Programı’ndan diploması bulunmaktadır. 

Fatma Akgün özet olarak üniversite mezuniyetinin ardından sırasıyla; Akbank’ta staj dönemini tamamladıktan sonra,  Feniş Alüminyum San. Tic. A.Ş.’de İhracat İşlem Uygulama Uzmanı olarak çalıştı. 1989 yılında Yüksek Lisans yapmak üzere ABD’ye gitti. ABD’de International Steel Revolving Doors Şirketinde Satınalma Uzmanı görevlerini yürüttü. 1995 yılında Türkiye’ye döndüğünde Ado Madencilik  Elektrik Üretim Sanayi Ticaret A.Ş.’ye İhracat Müdürü olarak katıldı.  Coca-Cola Şişeleyiciler Grubu – Antalya Satış Merkezi ve Levi Strauss Company’de İnsan Kaynakları Yöneticiliği görevlerinde bulundu. Türk Kültür Vakfı-AFS Intercultural Programları ile Sivil Toplum Kuruluşu Yönetimi’ne giriş yaptı.

Fatma Akgün, son olarak 2015 yılından itibaren Ado Madencilik’de İş Geliştirmeden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini yürüttü. Bu görevinde, yeni uluslararası pazarlar geliştirmeye ve kurumsal iletişim süreçlerini pazarlama, satış ve uluslararası yönetim alanındaki uzun yıllara dayanan tecrübesi ile yönetmeye odaklandı.  Fatma Akgün Temmuz 2018 itibariyle bu görevinden ayrılarak Kurumsal Eğitim ve Sosyal Girişim Projelerini hayata geçirmek üzere çalışmalara başladı. 


ŞÜKÜR ÇAĞLAYAN - Yönetim Danışmanı / KOBİ Mentorü

1986 yılında Muş’ta dünyaya gözlerini açan Şükür ÇAĞLAYAN, ortaöğretim ve lise eğitimini Muş’ta tamamlamıştır. 2008-2012 yılları arasında Kayseri Erciyes Üniversitesi Fizik Bölümü lisans eğitimini tamamlamıştır. Lisans eğitimini bitirdikten sonra kurumsal anlamda ilk iş deneyimini elde etmek için ve ekonomik özgürlük kapsamında 2012 yılında kendi işini kurmuştur. Bu süre içerisinde Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini İş sağlığı ve güvenliği alanında tamamlamıştır.

İş hayatına farklı bir yön çizen Çağlayan, iş dünyasına dair 2014 yılından itibaren çeşitli firma ve kurumlarda danışmanlık görevi yapmıştır. Başta İŞKUR olmak üzere KOSGEB, Kalkınma Ajansları, Ticaret ve Sanayi Odaları, Esnaf Odaları, sivil toplum örgütleri ve Üniversitelerde, KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde eğitmenlik görevlerinde bulunmuştur. Eğitmen olarak görev alan Çağlayan, KOBİ’lerde ve Üniversitelerde Girişimcilik, Marka Yönetimi, Stratejik Planlama, Pazarlama Yönetimi ve Yönetim danışmanlıkları yapmaktadır. İş dünyasına yönelik Başarı, Zaman Yönetimi, Takım Oluşturma ve Yönetme, Etkili İletişim, Global Pazarlama, Yaratıcı Karar Alma ve Problem Çözme seminerleri de veren Çağlayan, IPARD kapsamında Tarım ve Kırsal Kalkındırmayı Destekleme Kurumu proje danışmanlığı yapmaktadır. İş hayatına Eğitmen, Yönetim Danışmanı ve Proje Danışmanı olarak devam eden Çağlayan evli ve bir çocuk babasıdır. İstanbul’da ikamet etmektedir. AB KOBİ Mentorluğu akreditasyonuna da sahip olan, Şükür Çağlayan’ın çalışma ve araştırma alanlarının başında Girişimcilik, İşletme Yönetimi, Pazarlama, Başarı Stratejileri ve Proje Yönetimi uygulamaları gelmektedir.İSÜSEM’in eğitimlerinden haberdar olmak için İSÜSEM'den tarafıma elektronik ileti ve SMS gönderilmesini onaylıyorum.

Başvurunuz alınmıştır.