Kamu Diplomasisi Sertifika Programı – Güvenlik ve Diplomasi Akademisi

Eğitim Süresi

38 Saat 

Eğitim Tarihi

Şubat 2023

Eğitim Ücreti

3.000 TL

Eğitim Ücreti

3000₺ (KDV Dahil)

Eğitim Yeri

Online Eğitim- Zoom

Kamu Diplomasisi Sertifika Programı

1960’lı yılların başında başlayan yurtdışına Türk işgücü göçünün üzerinden geçen 60 yılda çeşitli ülkelerde yaşayan Türk nüfusun dokusu yeni kuşaklarla değişmiş, yerleşiklik hızla artmış ve diasporik veya sınır ötesi topluluk olarak adlandırabileceğimiz bir yapılanma ortaya çıkmıştır. Yurtdışındaki Türk toplumunun bireyleri içinde yaşadıkları toplumların hemen her alanında yer almakta, aynı zamanda da Türkiye ile olan kültürel ve manevi bağlılıklarını sürdürmektedirler. Bu bağlılığın da bir sonucu olarak Türkiye aleyhtarı akım ve kişiler yurtdışındaki Türklerin günlük yaşantılarını olduğu kadar gelecek planlamalarını da ciddi biçimde etkilemektedir. Yurtdışında Türkiye karşıtı söylemlerle karşılaşan ve kendi varlıklarını da sorgulayan itham ve faaliyetlerle karşılaşan vatandaş ve Türk kökenlilerin aydınlatılması ve güçlendirilmesi amacıyla Kamu Diplomasisi Sertifika Programı düzenlenmesi planlanmıştır.

Öncelikle çevrimiçi olarak düzenlenmesi planlanan 38 saat süreli profesyonel kamu diplomasisi sertifika programımıza yurtdışında yaşayan Türklerin katılımı öngörülmüştür. Yüksek öğrenim öğrencisi ve/veya mezunu, medya çalışanı ve sivil toplum kuruluşlarının mensupları ile ilgi duyanların katılabileceği eğitim programında katılımcılara üniversite düzeyinde yetkin uzman eğiticiler, diplomatlar ve gazeteciler tarafından ders verilecektir. Bu çerçevede kamu diplomasisinin esasları, uygulama olanakları ile ölçme/değerlendirme yöntemleri ele alınacaktır. Programda gerçek vakalar üzerinden kamu dip0lomasisinin işleyişi anlaşılmış olacaktır.  Program katılımcıların başarı düzeyini ölçme amaçlı bir sınav ve sertifika tevdii ile sona erecektir.

Söz konusu programın içerik ve ayrıntıları aşağıda sunulmuş olup, uygulamada ilgili kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile iş birliği yapılacaktır.

 

Kayıt Ol / Ödeme Yap

Genel katılıma açıktır.

Kamu Diplomasisine Giriş

Yurtdışında Türk ve Türkiye Algısı

Türkiye’nin Yurtdışındaki Türklere Sunduğu Hizmetler

Ulusal Güvenlik ve Kamu Diplomasisi  

İletişim ve Diyalog Vasıtasıyla Etki Kazanma 

Kamu Diplomasisi Stratejileri Farklı kamu Diplomasisi Alanları Kamu Diplomasisi Anlatıları

Stratejik Kamu Diplomasisi Uygulamaları 

Kamu Diplomasisi Etkilerinin Ölçülmesi

Örnek Olaylar Ele Alınan Konuların Gözden Geçirilmesi

 Final Sınavı

%80 devam koşulunu sağlayan katılımcılara sertifika verilecektir.

3.000 TL

İSÜ öğrenci ve mensuplarına %25 indirim 

MLP Care Personellerine %20 indirim 

Zeytinburnu Belediyesi Personellerine % 20 indirim 

Eyüpsultan Belediyesi Personellerine % 20 indirim 

OHSAD üyelerine %20 indirim 


*** Söz konusu indirimden faydalanabilmek için istenilen bilgi ve belgelerin tam ve eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde kayıt işlemleriniz tamamlanmayacaktır.

EFT-Havale Ödeme Yöntemi

İyzico ile 5 Taksit İmkanı

Kayıt formunu eksiksiz doldurup aşağıda ödeme bilgileri bulunan hesap numarasına EFT, Havale ya da İyzico taksit ile ödemenizi gerçekleştirip dekontu PDF formatında yüklemeniz gerekmektedir.

Ödeme Bilgileri

Hesap Adı: İSÜ TEKNOLOJİ ARAŞTIRMA GELİŞTİRME İNOVASYON VE DANIŞMANLIK A.Ş.
Fibabanka (Topkapı Şubesi)

IBAN NO: TR830010300000000034050877  

Açıklama: Katılımcı Adı Soyadı - Eğitim Adı

Bilgi Formu

Eğitim Süresi

38 Saat 

Eğitim Tarihi

Şubat 2023

Eğitim Ücreti

3.000 TL

Eğitim Yeri

Online Eğitim- Zoom