Liderlik Tartışmaları ve Kurum Kültürü

Eğitim Süresi

36 Saat 

 

Eğitim Tarihi

Planlanıyor 

Eğitim Ücreti

3200₺ (KDV Dahil)

Eğitim Yeri

Online Eğitim

Liderlik Tartışmaları ve Kurum Kültürü Eğitimi

Çağın, ekonomik, sosyal ve siyasal dönüşümlere bağlı olarak çalışanların motivasyon eksikliğini gidermek yöneticilerin liderlik vasıfları arasında önemini daha da arttırmıştır. Hızlı dönüşümlere bağlı olarak, alınması gereken acil kararlar karşısında yöneticilerin artan sorumluluk alanı ve kararların taşıdığı yüksek risk faktörü, karar verme yöntem ve analizlerinde öngörüyü arttırmış, bu durum yönetim kademeleri ile çalışanlar arasında “takım ruhu ve duygusunu” aşındırmış durumdadır. Birçok şirket çalışanı “kalite ve hedefler” konusunda ortak olduğu varsayılan üretim ilişkisini sorgulamaya, hatta emeğine uzmanlığına yabancılaşarak motivasyonunu yitirmiş olduğu gözlemlenmiştir. Lider ve kurumsal bağlılığı arttırmayı hedefleyen bu eğitim ile alanında uzman ve tecrübeli olan katılımcıların “kriz” anlarını öngörmesi ve alanında farkındalık yaratacak birer lider olarak bulundukları kuruma katkı sağlamalarını hedeflemektedir.

Bu programın var olan programlardan farklılığı, işletme, iletişim, iktisat ve siyaset bilimi kuramları açısından liderlerden beklentilerin ölçümlendiği, alanında uzman hocaların her bir katılımcının “özgün” liderlik envanterinden çıkarak, fırsat ve engellerinin yüz yüze tartışıldığı bir eğitim modeli olmasıdır. Model, katılımcıların mesleki tecrübe ve donanımlarına bağlı olarak bakış açılarını geliştirecek, iş süreçlerine hakimiyetlerini arttıracak motivasyonu sağlayacak nitelik ve iddiasındadır.

Kayıt Ol / Ödeme Yap

Bu programa, kamu ve özel kuruluşlarda belirli bir iş tecrübesine sahip, kendisini yönetim süreçleri içerisinde gören her yaş grubuna açık olacaktır.

Her katılımcıya, “Sertifika” alabilmek için %80 devam koşulunu sağlamak ve kur sonunda gerçekleştirilecek olan sınavdan 70 ve üzeri almak gerekmektedir. Devamlılık şartını sağlayarak sınavdan başarı elde edemeyen katılımcılara ayrıca “Katılım Belgesi” verilecektir.

3.200 TL  

İSÜ öğrenci ve mensuplarına %25 indirim 

MLP Care Personellerine %20 indirim 

Zeytinburnu Belediyesi Personellerine % 20 indirim 

Eyüpsultan Belediyesi Personellerine % 20 indirim 

OHSAD üyelerine %20 indirim 


*** Söz konusu indirimden faydalanabilmek için istenilen bilgi ve belgelerin tam ve eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde kayıt işlemleriniz tamamlanmayacaktır.

EFT-Havale Ödeme Yöntemi

İyzico ile 5 Taksit İmkanı

Kayıt formunu eksiksiz doldurup aşağıda ödeme bilgileri bulunan hesap numarasına EFT, Havale ya da İyzico taksit ile ödemenizi gerçekleştirip dekontu PDF formatında yüklemeniz gerekmektedir.

Ödeme Bilgileri

Hesap Adı: İSÜ TEKNOLOJİ ARAŞTIRMA GELİŞTİRME İNOVASYON VE DANIŞMANLIK A.Ş.
Fibabanka (Topkapı Şubesi)

IBAN NO: TR830010300000000034050877  

Açıklama: Katılımcı Adı Soyadı - Eğitim Adı

 

 

Prof.Dr.Yusuf Erbay

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Master ve Doktora çalışmalarını İngiltere ve Türkiye’de tamamladı. Master Tezi “Avrupa Birliği Çevre Yönetimi”, Doktora Tezi “ Küresel İşletmelerin Yönetimi” konularındadır. 2000 yılında Yönetim Bilimi Doçenti, 2020 yılında Profesör oldu. 1987 yılında Kaymakamlık mesleğine girdi ve 1995 yılına kadar çeşitli ilçelerde görev yaptı. 1995-2000 yılları arasında İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nde sırasıyla Şube Müdürü, Daire Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bu görevlerin yanı sıra, 1995–2000 yılları arasında Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinde Türkiye’yi temsil eden Türk Heyeti’nin Milli Sekreteri görevini yürüttü. Aynı yıllarda, Türkiye’yi Kongre nezdinde, sınır ötesi iş birliği başta olmak üzere yerel yönetimlerle ilgili uzmanlık komitelerinde ve Üst Komite niteliği taşıyan Yerel ve Bölgesel Demokrasi Komitesi’nde (CDLR) temsil etti. 1999-2000 yıllarında iki yıl süre için seçilerek, bu komitenin başkanlığı görevini üstlendi.2000-2001 yıllarında Nevşehir Valiliği, 2002 yılında TOBB Genel Sekreterliği, 2003-2011 yılları arasında Yalova Valiliği, 2011-2020 yılları arasında Merkez Valiliği görevlerinde bulundu.2020 yılında Valilik görevinden emekli oldu.  2012 yılından itibaren Başkent Üniversitesi, TOBB-ETÜ ve İstinye Üniversitesinde; Kamu Yönetimi, Yerel Yönetimler, Uluslararası Örgütler, Uluslararası Firmalar, Uluslararası Girişimcilik, Çevre Politikaları ve Avrupa Birliği Siyasi Tarihi derslerini vermiştir. 2020 yılında İstinye Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde göreve başladı. İngilizce ve Fransızca bilen öğretim üyesinin, yerel yönetimler, çevre ve küreselleşme başta olmak üzere çeşitli konularda yayınlanmış çok sayıda makalesi ve altı kitabı bulunmaktadır.


Prof.Dr.Levent Ürer

1962 Yılında Samsun’da doğdu. Samsun Anadolu Lisesi’ni 1980, Gazi Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü 1985, İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisansını tamamladı. 1995 yılında aynı kurumda “Ulusal ve Uluslararası Düzeyde Etnik Gruplar ve Devlet” adlı teziyle Doktor Unvanını aldı. 1991 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi ve aynı kurumda 1995 ile 2005 yılları arasında Yardımcı Doçent olarak çalıştı. 2005 yılında Siyasi Tarih alanında Doçent olan Levent Ürer, 2013 yılında İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesinde, Siyaset Bilimi Anabilim Dalında Profesör unvanını aldı. 2014 yılında emekli olarak, İstanbul Üniversitesinden ayrılarak, aynı yıl, Beykent Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde Temmuz 2020 yılına kadar çalışmıştır. Halen İstinye Üniversitesi, İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. İ.Ü. İktisat Fakültesinde Dekan Yardımcılığı, Siyaset Bilimi Anabilim Dalı Başkanlığı 2005-2013 yılları arasında yapmıştır. Beykent Üniversitesi’nde 2014-2016 yılları arasında Rektör Yardımcılığı, Fen-Edebiyat Fakültesi ve İletişim Fakültesi Vekil dekanlığı gibi farklı idari görevlerde bulunmuştur. Türk Dış Politikası, Siyasi Tarih, Siyasi Olaylar Tarihi, Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Göç ve Nüfus Hareketldersleri vereri, Milliyetçilik ve Azınlık Hakları üzerine Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora miştir. Azınlıklar ve Lozan Tartışmaları (2003), Mondros’tan Mudanya Mütarekesi’ne Türk Dış Politikası (2005), Soysal Devletten Sosyal Devlete, Ulusçuluk Tartışmaları (2012), 2012 yılında derlemiş olduğu, Roman Olup Çingene Kalmak adlı kitapları vardır. Milliyetçilik, azınlık hakları, siyaset bilimi, tarih sosyolojisi alanları temelinde yayınlanmış, çeşitli makaleleri vardır. 2005-2011 yılları arasında TEM Yönetim geliştirme firması bünyesinde çeşitli kurumlarda Yönetim, Kurum Kültürü, Liderlik ve Yaratıcılık üzerine eğitimler vermiştir.


Prof.Dr.Osman Can Ünver

16 Mayıs 1954 tarihinde Ankara’da doğan O. Can Ünver 1972 yılında bitirdiği TED Ankara Koleji’nden sonra lisans/yüksek lisans öğrenimi (Ana Dal: Siyaset Bilimi, Yan Dallar: İletişim Bilimi ve Türkoloji) için Almanya’ya gitmiş ve 1981 yılında Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi’nden Magister Artium unvanı ile mezun olmuştur. Ünver doktora unvanını 2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsünden “Almanya’nın Türkiye Politikalarında Oryantalizmin Yeri – 19. ve 20. Yüzyıllar” başlıklı teziyle almıştır.


Prof.Dr.Mine Afacan Fındıklı

Galatasaray Liselidir (122. Dönem). Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde İşletme- Yönetim ve Organizasyon alanında lisans eğitimini bitirdikten sonra, Bahçeşehir Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini İşletme Yönetimi- Eğitim Yönetimi programında tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitiminin ardından özel sektördeki görevi ile birlikte, 2005-2009 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi MYO, Yıldız Teknik Üniversitesi MYO ve İTÜ MYO’da (2007-2008) yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak akademik hayata adım attı. 2009-2010 yıllarında da Kavram MYO ‘nda tam zamanlı öğretim görevlisi olarak çalıştı. Ardından, İstanbul Üniversitesi SBE – İşletme ABD / İşletme Yönetimi ve Organizasyon Bilim Dalı’nda (2009-2012 Aralık) doktor unvanına hak kazandı. İŞ değerleri üzerine belirlemiş olduğu tezinin konusu “İŞ Değerleri Perspektifinde Yönetici- Çalışan Uyumu, İş Tatmini ile Lider-Üye Etkileşimi Üzerine Türk Sağlık Sektöründe Bir Araştırma’ dır. Gelişim Üniversitesi’nde üç yıl boyunca İİBF dekan yardımcılığı, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık bölüm başkanı ve Gelişim Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi’nde editör yardımcısı görevlerini sürdürdü. 27 Nisan 2016’da Doçentlik unvanını Strateji ve Yönetim alanından almıştır. 2017 Şubat -2020 Şubat tarihleri arasında Beykent Üniversitesi İİBF Dekan Yardımcısı ve İşletme (Ing) Bölüm Başkanı görevlerini yerine getirmiştir. Doktora sonrası çalışmalarını TUBİTAK 2219 destek programı ile 2020 Mart- Eylül döneminde University of BATH, Ingiltere’de sürdürmüştür. Akademik çalışmalarına İnsan Kaynakları Yönetimi, Stratejik Yönetim, Örgütsel Davranış ve Girişimcilik konuları çerçevesinde devam etmektedir. İkisi meslek hayatında, üç çocuk annesidir.

Araştırma Alanları: İnsan Kaynakları Yönetimi, Örgütsel Davranış, Stratejik Yönetim


Doç.Dr.Fahri Erenel

Öğretim Üyesi, EPAM Müdürü,Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü,Güvenlik ve Savunma Stratejileri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü (GÜVSAM)

1980 yılında iktisat anabilim dalını başarı ile tamamlayarak Piyade subayı olarak Kara Harp Okulu'ndan,1991 yılında Kurmay Subay olarak Kara Harp Akademisinden mezun olmuştur.1993 yılında Silahlı Kuvvetler Akademisini bitirmiştir.1996 yılında ABD’de Barış Gücü Operasyonları’nın planlanması ve uygulanması eğitimini almıştır.2003 yılında Beykent Üniversitesinde Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında, 2017 yılında Yeni Yüzyıl Üniversitesinde İş Sağlığı ve Güvenliği alanında Yüksek Lisansını, 2006 yılında İstanbul Üniversitesinde İnsan Kaynakları Yönetimi Bilim Dalında Doktorasını, 2018 yılında İstanbul Üniversitesinde Sosyoloji lisans eğitimini tamamlamıştır. 1980-2010 yılları arasında Türk Silahlı Kuvvetlerinin çeşitli kademelerinde görev yapmıştır.2005 yılında Tuğgeneralliğe terfi etmiştir. Yaklaşık 8 yıl (Şırnak, Hakkari, Ağrı ve Tunceli) Terörle Mücadelede uygulayıcı ve planlayıcı olarak görev almıştır.2 yıl süre ile Kıbrıs’ta cephe hattında görev yapmıştır. Azerbaycan’ın güvenlik stratejisine yönelik planın yapılması çalışmalarında yer almış ve Azeri subaylara Azerbaycan’da eğitim vermiştir. Hudut güvenliği çalışmalarında özellikle sistem ve malzeme tedarik ve sözleşme yönetiminde görev almıştır. Türkiye’nin Entegre Sınır Yönetimi Stratejinin Uygulanmasına Yönelik Ulusal Eylem Planı çalışmalarında yer almıştır. Milli Savunma Bakanlığında 3 yıl boyunca Silahlı Kuvvetlerin her türlü tedarik ve önemli silah, mühimmat, araç vb. proje faaliyetlerinin yürütüldüğü Tedarik Dairesinin Başkanlığı görevini sürdürmüştür. Kamu ihale mevzuatı çalışmalarında ve Planlama-Programlama ve Bütçeleme süreçlerinde yer almıştır. AKUT Arama Kurtarma Derneğinde, arama kurtarma çalışmaları konusunda eğitim almış ve uygulamalarda bulunmuştur. B sınıfı iş güvenlik uzmanıdır.İş Sağlığı ve Güvenliği alanında birçok çalışmaları bulunmaktadır.2017 yılında Yönetim ve Strateji alanında Doçent olmuştur. Milli Savunma Üniversitesi Atatürk Stratejik Araştırmalar Enstitüsü'nde,10 yıldır Savunma Kaynaklarının Planlanması ve Yönetimi ile Güvenlik ve Strateji yüksek lisans dersleri vermektedir. 2011-2017 yılları arasında İstanbul Altınbaş Üniversitesinde farklı akademik birimlerde kurucu, yönetici, öğretim üyesi ve çeşitli komisyonlarda üye olarak görev yapmıştır. Halen, İstinye Üniversitesi İşletme Bölümü öğretim üyesidir. Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü görevi yanı sıra Ekonomi ve Politik Araştırmaları Merkezi Müdürlüğü görevini de yürütmektedir. Lisansüstü, Lisans ve Ön lisans programlarında İş Sağlığı ve Güvenliği, Afet Yönetimi, Acil Durum Yönetimi, İşletme, Yüksek Lisans programlarında İnsan Kaynakları Yönetimi, Liderlik, Yönetim ve Organizasyon dersleri vermektedir.21 yüksek lisans tezinin danışmanlığını yürütmüştür. Çok sayıda ulusal ve uluslararası makale ve bildirisi bulunmaktadır.Ölçme ve Değerlendirme, Açık Uçlu Sorular ve Cevapların Analizi ile Terörle mücadele üzerine yazılmış “Aklın Akılla Savaşı” ,Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Afet ve Acil Durum Yönetimine Güncel Bakış adlı kitapları, kitap bölümleri bulunmaktadır.Global Savunma dergisi ile İSG Gündem dergilerine düzenli olarak aylık makaleler yazmakta, TVNET’te düzenli olarak Akıl Odası programına dış politika ve güvenlik konularında analiz yapmak üzere katılmaktadır.Çeşitli akademik dergilerde hakemlik yapmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Bilimler Araştırma Merkezi Onur Üyesidir.Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi(TASAM)Başkan Yardımcılığı, Teknik ve Üst Düzey Mesleki Güvenlik Eğitimcileri Derneği (TÜMGED) İkinci Başkanlığı, Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Federasyonu Başkan Vekilliği, İş Güvenliği Profesyonelleri Derneği İkinci Başkanlığı, Akıllı Şehirler İnovasyon Derneği, AKUT Arama Kurtarma Vakfı,İstinye Üniversitesi Güvenlik Araştırmaları Merkezi Yönetim Kurulu üyeliklerini sürdürmektedir. İnsan Yönetimi (PERYÖN) Derneği üyesi, Merkez Strateji Enstitüsü Danışma Kurul üyesidir. AKUT Spor Kulübü Atletizm lisanslı sporcusudur.Çok sayıda ultra maraton ve maratona katılmış ve katılmaya devam etmektedir. Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Araştırma Alanları: Uluslararası İlişkiler ve Savunma Politikaları, Uluslararası Terörizm, Liderlik, Afet Yönetimi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Eğitim Yönetimi ve Denetimi


Doç.Dr.Efe Can Gürcan

Yüksek lisansını Montreal Üniversitesi Uluslararası Çalışmalar Programı’nda ve doktorasını Simon Fraser Üniversitesi Sosyoloji ve Antropoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. Aynı zamanda Saint Benoît Fransız Lisesi ve Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. İngilizce, Fransızca ve İspanyolca bilmektedir. Latin Amerika ve Orta Doğu’da uluslararası kalkınma, uluslararası işbirliği ve çatışma ile siyasal sosyoloji alanlarında uzmanlık kazanmıştır. Yabancı, ulusal ve hakemli platformlarda üç kitap ve onlarca makale yayımlamıştır. İstinye Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcılığı, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanlığı ve Kuşak ve Yol Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü görevlerinde bulunmaktadır. Aynı zamanda, Kanada Manitoba Üniversitesi’nin Jeopolitik Ekonomi Araştırmalar Merkezi’nde Araştırma Üyeliği’ni sürdürmektedir. 2019 yılında Routledge’dan yayımlanan son kitabı, çok kutuplulaşma ve gelişmekte olan ülkeler arasında hız kazanan işbirliği üzerinedir.


Doç.Dr.Okan Yaşar

Lisans eğitimini 1993 yılında, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında, Milli Savunma Üniversitesi ‘nde, yüksek lisansını 2000 yılında İşletme Mühendisliği alanında, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde ve doktora eğitimini 2012 yılında Yönetim Organizasyon alanında, Milli Savunma Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Büyük Veri Analitiği ve Sistem Mühendisliği alanlarında sertifika ve eğitimler veren Yaşar, birçok üniversitede lisans ve lisansüstü dersler de vermektedir. İstinye Üniversitesi’nde 2019 yılından itibaren ders vermektedir.

Araştırma Alanları: Karar Verme Davranışı, Sayısal Karar Verme, Büyük Veri Yönetim Alanında Kaos Teorisi, Örgütsel Davranış, Stratejik Yönetim

 

 

 

 


Dr. Öğretim Üyesi, Şebnem Özdemir

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik bölümünden lisans derecesini almıştır. Biri Matematik Eğitimi diğeri Enformatik alanında olmak üzere İstanbul Üniversitesi’nde iki yüksek lisans eğitimi tamamlamıştır. Doktora derecesini İstanbul Üniversitesi Enformatik Anabilim Dalı’ndan almıştır. Doktora sonrası araştırmaları için 2018 yılında Worcester Politeknik Enstitüsü (WPI) Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde bulunmuştur. 2019 yılında ise Massachusetts Institute of Technology (MIT) Bilgisayar Bilimi ve Yapay Zeka Laboratuvarında (Computer Science and Artificial Intelligence Lab- CSAIL) araştırma işbirlikçisi (research colloborator) olarak çalışmıştır. 2016 yılında geliştirdiği makine öğrenmesi modeli ile Koç Üniversitesi UNESCO Kürsüsü tarafından verilen “İnsan Gelişimi Araştırmaları Ödülüne” layık görülmüştür. Dr. Özdemir veri bilimi odaklı ve yapay zeka tabanlı pek çok ulusal ve uluslararası projede yürütücü, danışman, araştırmacı olarak görev yapmıştır. Özellikle 2018 yılının başlarından itibaren, ekibi ile birlikte çeşitli sektörlerde “Deep Project” serisi olarak adlandırdıkları derin öğrenme tabanlı uygulama projeleri gerçekleştirmektedir. Bunlar arasından yapay zekanın sanat üretmesi çalışmalarında Türk-Osmanlı sanat türlerine odaklanan Deep Classical Art Projesi yurtiçi ve yurtdışında ilgi ile karşılanmıştır. Dr. Özdemir’in veri bilimi ve makine öğrenmesi odaklı ulusal ve uluslararası platformlarda yayınlanmış pek çok kitap bölümü, makale çalışması ve patentleri bulunmaktadır. Dr. Özdemir, yapay zeka tabanlı ürün geliştirme odaklı yurt içi ve yurtdışı hizmet veren firmalarla işbirliklerine sahip olup danışmanlıklar vermektedir.

Araştırma Alanları: Makine Öğrenmesi, Veri Bilimi, Yapay zekâ, Matemetiksel Modelleme


Dr. Öğr. Üyesi Bilgen SÜTÇÜOĞLU

Lisansını Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde 1999’da tamamlamıştır. Ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler yüksek lisans ve Kingston Üniversitesi Siyaset Bilimi’nde doktora derecesini almıştır. Çağdaş Siyasal Düşünceler, Siyasal İdeolojiler, Küresel Dünyada Kimlik Konuları, Siyaset Bilimine Giriş, Siyaset Biliminde Uygulamalı Araştırma gibi pek çok ders vermiştir. İspanya'da hafıza çalışmaları ve Türkiye'de kimlik çalışmaları konularında yayınları bulunmaktadır. İngilizce, İtalyanca ve Fransızca bilmektedir. Daha öncesinde Yeditepe Üniversitesi ve İstanbul Arel Üniversitesi’nde görev yapan SÜTÇÜOĞLU, 2020 itibariyle İstinye Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm kadrosunda yer almaktadır.

Araştırma Alanları: Siyasal Düşünceler Tarihi, Siyaset Bilimi, Milliyetçilik, Kimlik Çalışmaları, Toplumsal Hafıza


Dr.Öğr.Üyesi Mustafa Sundu

Lisans (1993), yüksek lisans (2000) ve doktora (2013) eğitimini "Yönetim ve Organizasyon" alanında tamamlamıştır. 1999 yılında Sistem Mühendisliği Sertifika Programını tamamlamıştır. 25 yılı aşkın bir süre çeşitli uluslararası ve ulusal kamu kurumlarında yöneticilik ve danışmanlık görevleri yapmıştır. "İşletmelerde Kurumsallaşma ve Uluslararasılaşma Süreci" isimli bir kitabı yayınlanmıştır. Karar verme, liderlik, İnsan Kaynakları, Bilişim Stratejisi, İşletmeler için Büyük Veri Analizi, Bilgi Yönetimi, İş Zekası, Uluslararasılarsa ve Kurumsallaşma, Yapay Zeka ve Yönetim ve Dijital Dönüşüm alanında araştırmalar yapmaktadır. Uluslararası ve ulusal hakemli platformlarda kitap bölümleri ve makaleleri yayımlamıştır. 2016-2017 yıllarında Beykent Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanlığı, 2018-2020 yılları arasında Beykent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini yürütmüştür. Halen İstinye, Bahçeşehir ve Milli Savunma Üniversitelerinde lisans ve yüksek lisans dersleri vermektedir.

Araştırma Alanları: Yönetim ve Organizasyon, Yönetim Bilişim Sistemleri, Liderlik, Stratejik Yönetim, Örgütsel Davranış, Araştırma Yöntemleri, Dijital Dönüşüm


Bilgi Formu

Eğitim Süresi

36 Saat 

 

Eğitim Tarihi

Planlanıyor 

Eğitim Yeri

Online Eğitim