Operasyonel Mükemmellik ve İş Yeri Kültürü

Eğitim Süresi

2 saat

Eğitim Ücreti

Ücretsiz

Operasyonel Mükemmellik ve İş Yeri Kültürü

Bir şirketin performansını, kullandığı yönetim ve üretim sistemlerinin etkinliği ve bu sistemlerin şirket kültüründen aldığı desteğin ölçüsü belirler. Örneğin, dünya çapında kullanılan Yalın üretim ve yönetim sistemlerinin, Japonya’daki sistemlerle aynı olmalarına rağmen aynı sonucu vermemeleri, kültürden yeterince destek almamaktan kaynaklanır.

Sistem – kültür uyumunun sağlanması, hareketli bir hedeftir. Çünkü faaliyet alanındaki değişiklikler, yenilikler ve büyüme gibi etkiler, sistemlerde ve çalışan profilinde değişimler yaratır ve sistem – kültür dengesi yer değiştirir.

Eğitimde, bu dengeyi optimum noktada kurmanın ve performansı yükseltmenin yöntemleri anlatılıyor.

 

Yalın, Toyota Üretim Sistemi ve Operasyonel Mükemmellik tanımları ve farklılıkları

Performansın bileşenleri ve davranışların önemi

Yüksek performans kültürünün özellikleri

Çalışan potansiyelinin hayata geçirilmesinin önemi ve mevcut sorunlar

Sistem-davranış ilişkisi ve günlük pratik uygulamalar

Mükemmellik modeli

Yönetim kalitesini ve operasyonlarının performansını iyileştirmek isteyen herkes katılabilir.

Eğitim sonunda tüm katılımcılara "Katılım Belgesi" verilecektir.

Levent Türk

ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden 1988 yılında lisans, 1991 yılında yüksek lisans derecesi aldı. 1996 yılında “Yönetim ve Organizasyon” konusunda MBA eğitimini tamamladı.

1987 yılında ODTÜ Döner Sermaye Projelerinde görev alarak başladığı çalışma hayatına TÜBİTAK’ta ve Belçika Alstom üretim tesislerinde devam etti. 1992 yılından itibaren iki yıl boyunca Toyotanın Japonya’daki fabrikalarında çalıştı, Toyota Üretim Sistemi’ni öğrendi.

Totota Sakarya fabrikasında 14 yıl, üretim genel müdür yardımcılığı, kalite genel müdürlüğü, satın alma ve mühendislik direktörlüğü görevlerinde bulundu.

Takip eden 12 yıl süresince KARSAN’da üretim grup müdürlüğü ve MAN’da Üretimden Sorumlu Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde üretim ve Dijital Yalın Dönüşüm programlarını yönetti.

Leanopex firmasının kurucusu olan Levent Türk, Operasyonel Mükemmellik, Dijital Yalın Dönüşüm ve Yüksek Performans Kültürü konularında eğitim, uygulama mentorluğu ve yönetim danışmanlığı hizmeti vermektedir.Kontenjanımız dolmuştur.

Eğitimimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
Bir sonraki eğitimin kayıt sürecinden haberdar olmak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.


İSÜSEM’in eğitimlerinden haberdar olmak için İSÜSEM'den tarafıma elektronik ileti ve SMS gönderilmesini onaylıyorum.

Başvurunuz alınmıştır.