R ile Veri Analizi ve Görselleştirme Sertifika Programı

Eğitim Süresi

60 saat (10 gün)

Eğitim Yeri

R ile Veri Analizi ve Görselleştirme Sertifika Programı

Bu eğitim, katılımcıların R programlama dilini kullanarak; ellerindeki veriyi dönüştürebilmeleri, analiz edebilmeleri, doğru yorumlayabilmeleri, raporlayabilmeleri ve yaratıcı yeni veri (endeks vb.) oluşturabilmeleri için hazırlanmıştır.
Program, eğitim amacına uygun olarak, hem teorik hem uygulamalı içerikleri kapsayacak şekilde altı modül olarak tasarlanmıştır.

Bilgi Formu

%80 devam koşulunu sağlayan ve % 70 başarı sağlayanlara İSÜSEM tarafından Sertifika verilecektir.

Dr. Öğr. Üyesi Fatih KİRAZ

 

Fatih Kiraz lisansını Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde, yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi’nde ve doktorasını Finans alanında yine Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı. 2007-2008 dönemini Yale Üniversitesi’nde Kaos Teorisi ve Finans konusunda davetli araştırmacı olarak geçiren Dr. Kiraz, yurda döndükten sonra Boğaziçi Üniversitesi, SPK ve MKK gibi kurumlarda araştırmacı ve eğitmen olarak çeşitli görevlerde/projelerde yer almıştır. Halen aktif olan bir danışmanlık, eğitim ve yazılım şirketinin kurucusu olan Dr.Kiraz, aynı zamanda da İstinye Üniversitesi akademik kadrosunda İşletme Bölüm Başkanı olarak görev almaktadır.

Araştırma Alanları: Finans, Pazarlama ve İK için Yapay Sinir Ağları, Kaos Teorisi , Özellikle İşletme Eğitimine Yönelik İnteraktif Yazılım Geliştirme, Normal Finansal Portföyler için Alternatif ve Yaratıcı Modeller


Eğitim Süresi

60 saat (10 gün)

Eğitim Yeri