Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon

Eğitim Süresi

4 saat

Sağlıkta Kalite Ve Akreditasyon

Kurumlarda süreçleri etkin ve verimli yönetmeyi, yol gösterici kalite standartları doğrultusunda sistem kurmayı sağlar. Her bölümle ilişkili standartlar olduğu için tüm yönetim süreçlerine hakimiyet ve karar vermede yetkinlik kazandırır. Kalite yönetim sistemlerinde ayrıca maliyetleri düşürmek için de süreçler tanımlanır, finans ve stokların yürütülmesindeki aşamalar da öğretilir. Bir işyerinde hataları en aza indirmeyi sağlayan bir yönetim sistemidir.

Bilgi Formu

Sağlık meslek lisesi mezunları, sağlık sektörü çalışanları, sağlık yönetimi üniversite öğrencileri eğitime katılabilir.

Kalite Yönetim Sistemi Kapsamı

Kalite, Standart, Gösterge Nedir?

Sağlıkta Kalite Nedir?

Kalite Standartları / Akreditasyon Nedir?

Akreditasyon ve Yararları

Dokümantasyon Yapısı ve Takibi Nasıl Olur?

Kalite Faaliyetleri Nelerdir?

Kalite İyileştirme Çalışması Nedir?

Eğitime %80 devam koşulu sağlayan katılımcılara eğitim sonunda “Katılım Belgesi” verilecektir.

Aysun Çetinkaya - Liv Hospital Kalite Müdürü

Son 15 yıldır Sağlık sektöründe görev alan Aysun Çetinkaya, sağlık sektöründe öncü olan hastanelerde yöneticilik pozisyonlarında çalışmış ve sağlık sektöründeki birçok hastaneye kalite yönetim sistemi danışmanlığı yapmıştır. Kalite Yönetim Sistemi-JCI ve Sağlık Bakanlığı Kalite Standartları konularında çok sayıda eğitim programında görev almıştır.  Sn. Çetinkaya, Dumlupınar Üniversitesi’nde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bölümünde lisans programının ardından İstinye Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi (MBA)  yüksek lisans programını tamamlamıştır.

2005 yılından 2008 yılına kadar Anadolu Hastanesi, 2008 yılından 2015 yılına kadar Medline Sağlık Grubu Kalite ve Performans Geliştirme Grup Müdürü olarak çalışmıştır.

2005 yılından itibaren Liv Hospital Ulus Hastanesi’nde Kalite Müdürü olarak görev almaktadır. Çeşitli uluslararası akreditasyon belgesinin alınmasında Liv Hospital Ulus Hastanesinde görevine devam etmektedir.


Eğitim Süresi

4 saat