Yalın 6 Sigma Yeşil Kuşak Sertifika Programı

Eğitim Süresi

90 saat

Yalın 6 Sigma Yeşil Kuşak Sertifika Programı

Yalın 6 Sigma projeleri ile ekip bazlı iyileştirme çalışmaları yapmak isteyen kuruluşlar, ekiplere liderlik edecek yeşil kuşak adaylarına ihtiyaç duyarlar. Bir Yalın 6 Sigma Projesi ile programa katılan yeşil kuşak adayları, problem çözme teknikleri ile problemlere çözüm ararken, ekibini yönetmeyi ve projesini yürütmeyi öğrenirler. Programı tamamlayan yeşil kuşaklar, problem savaşçısı olarak başka projelere liderlik etmeye devam ederler.

Yalın 6 Sigma Yeşil Kuşak Sertifika Programı; Yalın Üretim ve 6 Sigma ile ilgili yöntem ve tekniklerle donatılmış, kendi ekibini yönetebilen ve Yalın 6 Sigma projelerini yürütebilen yeşil kuşaklar yetiştirmeyi amaçlar.

Bilgi Formu

Üst ve orta kademe yöneticiler, mühendisler, uzmanlar, yeşil kuşak adayları ve veri değerlendirmesi yapacak kişiler bu sertifika programına katılabilir.

Tanımlama Fazı

Yalın Üretime Giriş, İsraf ve Değer Analizi

6 Sigma ve TÖAİK Modeli, 6 Sigma Göstergeleri

Proje Yönetimi

SIPOC, Proses Haritalama, VOC

Pareto, Beyin Fırtınası, Sebep Sonuç İlişkileri

Ölçme Fazı

Minitab’a Giriş

Temel İstatistik, Dağılımlar, Normallik Testi

Grafiksel Analizler

Proses Ölçme, Proses Yeterlilik

Kontrol Teknoloji Şeması

Analiz Fazı

Proses FMEA

Hipotez Testleri

Regresyon / Kolerasyon

Deney Tasarım 1 (DoE1)

Kıyaslama (Benchmark)

İyileştirme Fazı

Poka Yoke

İyileştirmelerin Geçerli Kılınması (PFMEA, Hipotez Testleri, DoE)

Kontrol Fazı

SPC (I-MR, Xbar-R, Xbar-S)

Standartlaştırma

Program sırasında yapılacak olan sınav ve testlerde başarılı olan katılımcılar aşağıdaki konularda “SERTİFİKA” almaya hak kazanırlar. Aksi durumda katılımcılara “KATILIM BELGESİ” verilir.

EFT-Havale Ödeme Yöntemi

Kayıt formunu eksiksiz doldurup aşağıda ödeme bilgileri bulunan hesap numarasına EFT, Havale yöntemi ile ödemenizi gerçekleştirip dekontu PDF formatında yüklemeniz gerekmektedir.

Ödeme Bilgileri

Hesap Adı: İSÜ TEKNOLOJİ ARAŞTIRMA GELİŞTİRME İNOVASYON VE DANIŞMANLIK A.Ş.
Fibabanka (Topkapı Şubesi)

IBAN NO: TR830010300000000034050877  

Açıklama: Katılımcı Adı Soyadı - Eğitim Adı

Online Ödeme Yöntemi

Kayıt formunu eksiksiz doldurup ödeme bilgilerini eksiksiz girmeniz gerekmektedir.

İndirim

Söz konusu indirimden faydalanabilmek için istenilen bilgi ve belgelerin tam ve eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde kayıt işlemleriniz tamamlanmayacaktır.

*** Online eğitime giriş için gerekli olan link ve diğer bilgiler, eğitim öncesinde ayrıca mail olarak tarafınıza gönderilecektir.

Dr. Öğr. Üyesi Tayfun UTAŞ

Dr. Tayfun Utaş, Yıldız Teknik Üniversitesi'nden Makine Mühendisliği Lisans derecesini aldı (1988). İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümü'nden İşletme Yönetimi alanında MBA (1996) ve Aynı fakültenin İşletme Yüksek Lisans (2001) derecesini almıştır. Yüksel Lisans bitirme tezi Yalın Üretimde TPM uygulamalarıdır. Toplam Üretken Bakım ve Toplam Verimli Yönetimi uygulamaları hakkında kapsamlı araştırmalar yapmıştır. Ardından, Okan Üniversitesi'nde Sosyal Bilimler Bölümü Doktora programını tamamladı (2016). Çalışmalarının odak noktası,  İş Karakteristik Modeli Çerçevesinde Mavi Yakalı çalışanların Motivasyonu başlıklı çalışmalarıdır. Vestel ve Beko gibi World-Class özel şirketlerinde çalıştı. 2018 yılına kadar Uluslararası bir firmada Operasyon Direktörü olarak çalıştı. Halen İstinye Üniversitesi Öğretim Görevlisidir.

Japonya'da yarı-hükümet birliği olan JIPM (Japonya Enstitüsü Üretim Enstitü) tarafından verilen TPM Uzman Sertifikasına sahiptir. Toyota eğitim merkezinden Üretim Yönetimi programına katılmış ve  Üretim Yönetici uzman sertifikası almıştır. Altı Sigma Kara Kuşak olan Tayfun Utaş birçok farklı konuda proje liderliği yapmıştır. İş hayatında Yalın ve Toyota Üretim Sistemlerine dayanan çok sayıda proje gerçekleştirmiştir. Çeşitli şirketlerde ve üniversitelerde TPM, Kaizen ve Sigma hakkında seminer ve konferanslar verdi. ISO, MMO ve çeşitli şirketlerde Yalın Sigma uygulaması üzerine atölye çalışmaları yaptı. Bu konularda İstanbul Sanayi Odası tarafından kitapları yayımlanmıştır. Utaş, 2016 yılından itibaren Londra merkezli yabancı danışmanlık firması TRACC ile MMS (Manufacturing Management Systems) altında Operasyon Mükemmelliği metodolojisi üzerinde çalışmaktadır.

Proje Yönetici ve Liderliği altında; Dünya TPM ödülü, Kal-Der Kalite Ödülü,  Siemens şirketi tarafından Enerji Siemens Ödülü, Türkiye Enerji Bakanlığı tarafından Enerji Oscar Ödülü, Türkiye Enerji Bakanlığı tarafından Fabrika Enerji Verimliliği  Ödülü kazanmıştır.

Deneyim Alanları: Sigma, TPM ve Yalın Üretim Sistemleri, Motivasyonu Artırma, Ekip Çalışması ve Katılım, Otonom Yönetim, Üretim ve Üretim Sistemleri, ISO Sistemleri,  Yatırım ve Makine Bakım ve Otomasyon Sistemleri, Kalibrasyon Sistemleri, Tesis Yönetimi, Operatör Eğitimi, Proses Mühendisliği, Endüstriyel ve Mekanik Mühendislik Kavramları, Damıtma Teknikleri, Operasyon KPI, İş Raporları, Otomatik Sistemler, Süreç Yönetimi, Altı Sigma, Enerji Tüketimini Azaltma ve Uygulama Denetimleri, Operasyon Yönetiminde  Mükemmellik ve Tedarik Yönetimi. İnsan Kaynakları Performans yönetimi, Örgüt Psikolojisi, Değişim Projeleri.


Yılmaz Altaş

Ankara’da doğdu. 1984 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İstatistik Bölümünden mezun oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu’ nda İstatistik Uzmanı olarak dış ticaret istatistiklerinde 3 yıl çalıştı. 1985 yılında Çorum ili nüfus sayımını ve 1987 yılında Balıkesir ili sanayi sayımını koordine etti.

Teknik tekstil sektöründe dünya lideri olan, Kordsa Kord Bezi San. Tic. A.Ş. de Kalite Mühendisi olarak 7 yıl çalıştı.

Yönetim sistemlerinin kurulması ve sürdürülmesinden sorumlu oldu. İstatistiksel Proses Kontrol uygulamaları, proses denetimleri ve iyileştirme faaliyetlerini organize etti.

Yurt içi ve yurt dışında tedarikçi denetimlerini gerçekleştirdi. EFQM Mükemmellik Modeli’ nin uygulanması, yaygınlaştırılması ve değerlendirilmesinden sorumlu ekibin içinde yer aldı. 1996 Yılı Ulusal Kalite Ödülü’nün kazanılması ile sonuçlanan çalışmalarda önemli sorumluluklar aldı.

Belgelendirme sektörünün öncülerinden, SGS International Certification Services’in Bursa Bölgesini kurdu. Bu bölgenin sorumlusu olarak eğitmenler ve tetkikçiler yetiştirdi. Çok sayıda kalite eğitimi organize etti ve bu eğitimlerin kitapçıklarını tasarladı ve hazırladı. Bölgedeki belgelendirme tetkiklerini organize etti. ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 ve SA 8000 konularında 400’den fazla tetkik takımında baş tetkikçi ve tetkikçi olarak görev aldı.

1999 yılında Gelişim Yönetim Sistemleri A.Ş.’yi kurdu. Altı buçuk yıl Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı.

Yönetim sistemleri alanında eğitmen, danışman ve tetkikçi yetiştirdi. Altı yılda 200 den fazla kuruluşa danışmanlık hizmeti ve 16.500 kişiye eğitim hizmeti sunarak, dönemin en büyük danışman ekibini oluşturdu ve yönetti.

Kalite ve verimlilik yönetimi danışmanlığında örnek olma vizyonu ile Sigma Center Yönetim Sistemleri Ltd. Şti’ni 2005 yılında kurdu.

Bugüne kadar aralarında Arçelik, Doğtaş Mobilya, TÜPRAŞ, Coca Cola, Bursa Spor, YEŞİM Tekstil, BOSCH, ÇALIK Holding, BORUSAN Lojistik, PEPSI COLA, BOSSA, Uludağ Üniversitesi Hastanesi, Sırma Su, Beyçelik Gestamp, Assan Hanill, AKA Otomotiv, İNOKSAN, LAFARGE, GEMPORT, KUMPORT, Eskişehir ve Kayseri Büyükşehir Belediyeleri’nin yer aldığı 150 den fazla kuruluşta kalite ve verimlilik yönetimi alanında eğitimler verdi ve/veya danışmanlıklar yaptı.

Halen Sigma Center’in Genel Müdürü olarak kalite ve verimlilik yönetimi konularında danışmalık yapmakta ve eğitimler vermektedir.

IRCA ve KOSGEB onaylı eğitmen ve danışman olan Yılmaz Altaş KALDER, Bursa Gazeteciler

Cemiyeti, PERYÖN, Bursa Platformu, Osmangazi RK ve TOSYÖV üyesidir.


Kenan Bakkaloğlu

Ankara’ da doğdu. 1977 yılında Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

1983 yılında Portland State University Oregon’dan İşletme Yüksek Lisans (MBA) diploması aldı.

ESAŞ (ASEA) Transformatör firmasında ve Al-Kharafi (Kuwait) İnşaat Şirketinde Planlama mühendisi olarak çalıştı.

1985 yılında Suudi Arabistan Havayollarında teknik satın alma bölümüne girdi ve 20 yıl Uzman Planlamacı, Üretim Tetkik Grup müdürü, eğitmen, baş uzman gibi görevler aldı ve bölümler arası projeler yönetti.

1998 yılında General Elektrik firması Kalite Yönetimi programlarının havayolları Teknik Servisinde uygulanması projesinde yer aldı. 2002 yılında Altı Sigma Uzman Kara Kuşak olarak eğitim programları ve uygulama projeleri gerçekleştirdi.

2005 yılında Sakarya ve 2007 yılında Okan Üniversitelerinde Süreç ve Kalite yönetimi konularında ders verdi. Tekstil, eğitim, elektrik/elektronik sektöründe tanınmış firmalarda kuşak programları eğitim ve danışmanlık yaptı.

ANCON ve British Standards Institute ile Türkiyede Kalite Altyapısının Güçlendirilmesi programında Istanbul ve Ankara’da verilen eğitimlere yerel uzman olarak destek verdi.

2012 yılında Özyeğin Üniversitesi’nde Havacılık dersleri vermeye başladı.

2012 yılı başında Sigma Center Yönetim Sistemleri Ltd. Şti. uzman kadrosuna katıldı.


Prof. Dr. Erkan Işığıçok

Prof. Dr. Erkan IŞIĞIÇOK, 11.01.1964’te Bursa’da doğdu. 1987’de Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (U.Ü.-İ.İ.B.F.) Ekonometri Bölümü’ nünden mezun oldu. Aynı yıl, mezun olduğu bölüme Araştırma Görevlisi olarak girdi. 1989’da ‘Gelir Eşitsizlik Ölçüleri ve Türkiye’de Gelir Dağılımı’ adlı tez ile Yüksek Lisans, 1993’te ‘Değişkenler Arasındaki İlişkilerin Araştırılmasında Nedensellik Testleri ve Bir Uygulama Denemesi’ adlı tez ile Doktora eğitimini tamamladı. 1993’te U.Ü.-İ.İ.B.F. Ekonometri Bölümü İstatistik Anabilim Dalında Yardımcı Doçentliğe atandı.

1994-1996 döneminde Ekonometri Bölüm Başkan Yardımcılığı, 1996-2000 döneminde İ.İ.B.F. Dekan Yardımcılığı ve Mayıs 2001-Nisan 2002 döneminde Bursa Nilüfer Belediyesi Bilgisayar ve İstatistik Danışmanlığı görevlerini yaptı. 2004’te Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’na (BTSO) 2. Ulusal Girişimcilik Kongresi için ‘Girişimci Güven Endeksi’ adlı bir rapor hazırladı ve araştırmanın yazılım altyapısını anahtar teslimi BTSO’ya sundu. BTSO halen üç aylık dönemler itibarıyla girişimci güven endeksi araştırmasını bu rapora ve yazılıma göre gerçekleştirmektedir.

2005’te Bursa Valiliği Emniyet Müdürlüğü Danışmanlığı ile ‘Emniyet Personelini Etkileyen Mesleki Stres Faktörleri ve Psikolojik Belirti Tarama Araştırması’nı yaptı. Yine, 2005’te Coşkunöz Holding A.Ş.’de, 2006, 2008, 2009’da Yeşim A.Ş.’de, 2006’da Sportsnet ve Allsports’da, 2007’de Çimtaş Boru’da, 2008, 2009, 2010’da Bosch A.Ş.’de kısa süreli Yönetim Danışmanlığı ile ‘Çalışan Memnuniyeti Araştırmaları’ ve ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk Algı Araştırması’ yaptı. U.Ü. Araştırma Projeleri Komisyonu Başkanlığı tarafından desteklenen ‘2007 Genel Seçimine İlişkin Bursa Kamuoyu Araştırması’ adlı iki araştırma ile 2011’de ‘Bursa Seçmen Eğilimi Araştırmasını’ yaptı ve bu araştırmalarında seçim sonuçlarını yüzde 1-2 hata ile tahmin etti. 2010’da Bursa’daki Alışveriş Merkezleri’nin Cazibesinin Tüketicilerin Bakış Açısıyla Değerlendirilmesi’ ve 2011’de ‘Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nin Cazibesinin Tüketicilerin Bakış Açısıyla Değerlendirilmesi’ adlı iki araştırma yaptı.

2008’de U.Ü. Sürekli Eğitim ve Kariyer Merkezi (USEKAM) Müdürlüğü ve 2008-2011 döneminde U.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü yaptı. 2009’da kalite kirliliğinden rahatsız olan, kimlik ve kartvizit problemi olmayan, derneği siyaset yapma ve para kazanma aracı olarak kullanmayacak yapıda, ‘Ya kalitesizsiniz ya da kalite sizsiniz’ ilkesini benimseyen 30 kalite gönüllüsü ile merkezi Bursa’da olan Kalite Birliği Derneği’nin kurulmasında görev aldı. Halen Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili görevini yürüttüğü Kalite Birliği’nde çok sayıda sosyal sorumluluk projesinde görev yaptı.

2009-2010 döneminde BUSİAD İnovasyon uzmanlık grubunda görev yaptı ve 2009-2011 döneminde BUSİAD Üye Memnuniyeti Araştırmaları yaptı. TOSYÖV yönetimine destek verdi ve TOSYÖV Akademi’nin kurulmasına öncülük etti. 2011’de Uludağ Üniversitesi Polis İşbirliği Geliştirme Kurulu (UPİGEK) kapsamında, Bursa Emniyet Müdürlüğü’nde görevli tüm rütbelilere (350 yöneticiye) ‘Yöneticiler İçin İstatistik Okur-Yazarlığı Eğitimi’ ve 120 uygulayıcı personele ‘Excel İle İstatistiksel Uygulamalar Eğitimi’ verdi. Ayrıca, Kalite Birliği Sosyal Sorumluluk Projesi çerçevesinde Emniyet Müdürlüğündeki tüm şubeler için ayrı ayrı ‘Vatandaş Memnuniyeti Araştırması’ anketlerini hazırladı, sahada uygulanmasına ve bilgisayar yazılımına destek verdi.

Üniversite öncesi ve üniversite öğrenciliği döneminde (1981-1987) Transtürk Fren Debriyaj Endüstrisi’nde (Bosch Fren), talaşlı imalat ve kalite kontrol bölümlerinde çalıştı ve istatistiksel kalite kontrol tekniklerini sahada uygulama şansına sahip oldu. Sanayide elde ettiği uygulama deneyimine istatistik eğitimindeki birikimlerini de ekleyerek, ‘İstatistiksel Proses Kontrolü: Sayısal Loto Sonuçları Üzerine Bir Uygulama Denemesi’ adlı Doçentlik tezini hazırladı ve Kasım 2000’de kabul edilen tezi ve diğer eserleri ile Doçent unvanını aldı. Çok sayıda bilimsel eseri ile birlikte ‘Altı Sigma Kara Kuşaklar İçin Hipotez Testleri Yol Haritası’ adlı başlıca Profesörlük eseri ile Şubat 2007’de U.Ü.-İ.İ.B.F. Ekonometri Bölümü İstatistik Anabilim Dalı’nda Profesörlüğe atandı. Bursa iş dünyasına yönelik yayımlanan Ekohaber gazetesi ile birlikte EkonomistTürk’te ve Bursa Haber gazetesinde yazılar yazan IŞIĞIÇOK, ağırlıklı olarak Gelir Eşitsizlik Ölçüleri ve Gelir Dağılımı, İstatistik Okur-Yazarlığı, İstatistiksel Veri Analizi, Uygulamalı Araştırma Teknikleri, Ölçme ve Anket Değerlendirme Teknikleri, Zaman Serileri Analizi, Nedensellik Analizi, Problem Çözme Teknikleri, İstatistiksel kalite Kontrol, İstatistiksel Proses Kontrol, Altı Sigma, Olasılık ve Şans Oyunları, İnsan Kaynakları Yönetiminin İstatistiksel Boyutu, EFQM Modelinin İstatistiksel Boyutu, Stratejik ve Operasyonel Yönetimde İstatistiksel Karar Alma Teknikleri, İnovasyon, Çok Değişkenli İstatistiksel Analiz, Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi ile

Alışveriş Merkezlerinin Tüketici Profili ve Envanter Çalışması, İleri Excel ve Uzaktan Eğitim konularında çalışmaktadır.

Çok sayıda yayımlanmış ulusal ve uluslararası makalesi ve projesi dışında, Zaman Serilerinde Nedensellik Çözümlemesi, Lotus 1-2-3,Yeni Başlayanlar İçin Bilgisayara Giriş ve PC’nin Temelleri, Bilgisayarın ABC’si-1, Bilgisayarın ABC’si-2, Uygulamalı Bilgisayar-1, Uygulamalı Bilgisayar-2, Sosyal Bilimlerde Matematik, Toplam Kalite Yönetimi Bakış Açısıyla İstatistiksel Kalite Kontrol, Altı Sigma Kara Kuşaklar İçin Hipotez Testleri Yol Haritası, Ekonomiye, İş Dünyasına ve Siyasete İstatistiksel Bakış ve 100 Soruda Altı Sigma olmak üzere basılmış 12 kitabı olan IŞIĞIÇOK, üniversite, toplum, sanayi ve iş dünyasına yönelik çok sayıda eğitim, seminer, panel, bildiri ve konferanslar vermiştir.

2012’de Ekonomist Türk İş Dünyası Danışmanı ve Bursa Bölge Temsilcisi olan IŞIĞIÇOK, halen U.Ü.- İ.İ.B.F. Ekonometri Bölümü İstatistik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, Kalite Birliği Derneği Başkan Vekili ve Yönetim Kurulu Üyesi, TOSYÖV Mütevelli Heyeti Üyesi, Türkiye Ekonometri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Bursa Platformu Başkan Yardımcısı olup ingilizce bilmektedir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.


Dr. Hakan Turan

Gaziantep’te doğdu. 2002 yılında Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 2008 yılında University of East London’da International Business (Uluslararası İşletme-MBA) Bölümünden mezun oldu. 2014 yılında Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde doktora eğitimini bitirdi.

RAVELLİ GÖMLEK’te Üretim Mühendisi olarak 6 ay çalıştı. Burada zaman etüdü ve 5S çalışmaları yürüttü.

TREXTA’da (Nokia’nın uluslararası tedarikçisi) 1 yıl Kalite Kontrol Müdür Yardımcısı olarak Yalın Üretim teknikleri ve Yalın 6 Sigma tekniklerini uyguladı.

ARK PRES’te (Otomotiv sektöründe emniyet kemerleri üreticisi) 1 yılı aşkın süre Üretim ve Üretim Planlama Müdürü çalıştı. Bu sürede IATF 16949 için gerekli olan FMEA, APQP, MSA ve PPAP alanlarında çalışmalar yürüttü. Yalın üretim teknikleri ve zaman etüdü çalışmaları uygulamalarıyla verimlilik artırmayı yönetti. Yalın 6 Sigma tekniklerini uyguladı. ERP sisteminin kurulması çalışmalarını yönetti.

TÜBİTAK’ta 4 yıla yakın danışman olarak Süreç Yönetimi ve Risk Yönetimi projelerini yönetti. Süreç iyileştirme çalışmalarında proje yöneticisi olarak görev aldı.

TÜBİTAK adına; Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ve Doğu Anadolu Projesi (DAP) süreç yönetimi ve süreç iyileştirme danışmanlığı yaptı. Aynı zamanda, Stratejik Planlama, Yalın 6 Sigma, Süreç Yönetimi, Risk Yönetimi ve Problem Çözme Teknikleri konularında birçok kuruma eğitimler verdi.

ARRAY’da (Mobilya sektöründe ray üreticisi) 1 yılı aşkın süre Üretim Müdürü olarak yalın üretim araçlarını kullandı. Bulanık Mantık ve Çok Kriterli Karar Verme Teknikleri alanında da çalışmalar yürüttü.

Yalın Üretim Teknikleri, Yalın 6 Sigma, Süreç Yönetimi, Risk Yönetimi, Stratejik Planlama, Balanced Scorecard, Analitik CRM, Veri Madenciliği, İş Etüdü ve Çok Kriterli Karar Verme Teknikleri uzmanlık alanlarıdır. Bu alanlarda, 50’nin üzerinde uluslararası ve ulusal akademik makale ve yayın yazdı.

Üretim ve finans sektörlerinde, Yalın 6 Sigma Karakuşak projelerini başarı ile tamamladı. Yalın 6 Sigma Karakuşak olarak ekip üyelerine eğitimler verdi.

Halen Sigma Center’de Yönetim Sistemleri Uzmanı ve Yalın 6 Sigma Karakuşak olarak eğitimler vermekte, danışmanlık yapmaktadır. Aynı zamanda bu konular ile ilgili eğitim içerikleri geliştirmektedir.


Eğitim Süresi

90 saat