Hastane Öncesi Akut İnme Yönetim Kursu

İstinye Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (İSÜSEM) ev sahipliğinde, Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (ATTDER) ve Beyin Anjiyografi İnme Merkezi (BAVİM) işbirliği ile gerçekleştirilen “Hastane Öncesi Akut İnme Yönetim Kursu” 17 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

İSÜ Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Reha Tolun, İSÜ SHMYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yemliha Yıldız ve ATTDER Başkan Yardımcısı Fidan Kurt’un açılış konuşmalarını yaptığı eğitim programına çok sayıda 112 çalışanı, Acil Tıp Teknikeri ve Teknisyeni, İSÜ SHMYO İlk ve Acil Yardım Programı mezunları katılmıştır.

Eğitim programında konuşmacı olarak yer alan isimler; Dr. Semih KORKUT, İstanbul Acil Hizmetler ve 112 Başkanı Prof.Dr. Yakup KRESPİ, İSÜ Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Bahar AKSAY KOYUNCU, İSÜ Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Uzm. Dr. Arsida BAJRAMİ, İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Medical Park Hastanesi, Beyin Anjiyografi ve İnme Merkezi (BAVİM) Dr. Öğr. Üyesi Ayşenur ÖNALAN, İstinye Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı