Operasyonel Mükemmellik Sertifika Programı başladı

Operasyonel Mükemmellik Sertifika Programı başladı

İstinye Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (İSÜSEM) ile Kaizen Atölyesi işbirliği ile yürütülen “Operasyonel Mükemmellik Sertifika Programı” 31 Ekim 2019’da farklı sektörlerden ulusal ve uluslararası firma çalışanlarının katılımıyla başladı.

İSÜSEM Müdürü Ceylan Adıgüzel, Kaizen Atölyesi Kurucusu Seçkin Yılmaz ve Program Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Utaş’ın açılış konuşmaları ile başlayan program; Operasyonel Mükemmellik (OPEX) Kavramı, Hoshin Kanri Çalıştayı, OPEX Perspektifleri; Strateji Yayılımı, Performans Yönetimi, Proses Mükemmelliği, Yalın Üretim, TPM konularıyla Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Utaş eğitmenliğinde devam etti.

Toplam 6 gün sürecek olan programda yer alacak konular; Yalın Akış ve Değer Haritalama (VSM) Mevcut Durum Çalıştayı, Gelecek Durum Değer Akış Haritalama Çalıştayı, Kanban ve Değer Akış Haritalama Sonuçları ve Sürekli Akış Çalıştayı, Kaizen ve 5S çalıştayları olup, programın 5. günü Adel Kalemcilik’in Çayırova’daki fabrikasının ziyaret edilmesi ve tüm konuların uygulamada nasıl olduğunun Adel Kalemcilik’te gözlemlenebilmesi hedeflenmektedir.