“Pandemi Döneminde Beslenme” Eğitim Seminerleri Serisi 21 Aralık Pazartesi günü başladı

İstinye Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (İSÜSEM) ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü ve Zeytinburnu Belediyesi Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi işbirliği ile beslenme konusunda toplumun bilgi düzeyinin geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen “Pandemi Döneminde Beslenme” eğitim seminerleri serisi 21 Aralık 2020 Pazartesi günü başladı.

İlk eğitim seminerinde İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Araştırma Görevlisi Melike Tuncer, “Bağışıklık Sistemimizi Güçlendirecek Beslenme Önerileri” başlığı altında bağışıklık sistemimizi güçlendiren ve zayıflatan besinlere değinerek, Kaç tip Bağışıklık vardır? Doğal ve kazanılmış bağışıklık ve beslenmenin bağışıklık üzerinde etkisi, Hangi tip beslenme şekli bağışıklıkta önemlidir? Bağışık sistemini olumsuz etkileyen gıdalar var mıdır? Hangi sebze ve meyveler bağışıklık güçlenmesinde rol oynarlar? Antioksidan besinlerin bağışıklıkta yeri nedir? Hayvansal gıdaları alırken bağışıklık yönünden nelere dikkat etmeliyiz? Covid döneminde neden D vitamini bağışıklık güçlendirmede önerilir? gibi soruları cevapladı.

Eğitim seminerleri serisinin açılış konuşmasını gerçekleştiren İstinye Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (İSÜSEM) Müdürü Ceylan Adıgüzel, ücretsiz olarak düzenledikleri bu eğitim seminerlerinin sınırlı sayıda kontenjanı olduğuna değinerek “İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Elemanları tarafından düzenlenen eğitim seminerleri serisi; Uzm.Dyt. Selahattin Dönmez tarafından 22 Aralık 2020’de “Koronavirüse Karşı Doğru Beslenme”, Dr. Dyt. Berkin Özyılmaz Kırcali tarafından 23 Aralık 2020’de “Evde Yeni Düzen Beslenme Değişiklikleri ve Aşırı Beslenmeden Korunma Yöntemleri”, 24 Aralık 2020’de Uzm. Dyt. Mutlu Tuçe Ülker tarafından “Beslenme Alışkanlıklarımızda Çevrenin Rolü”, 25 Aralık 2020’de Uzm. Dyt. Elif Emiroğlu tarafından “Mutfaklarımızda Hazırlama ve Pişirme Hataları” konu başlıkları ile devam etmektedir.” diyerek yapılacak diğer eğitim seminerlerini belirtti.